Geszti, Eszti

2023. október 12. 19:45 | Such Tamás

Még évekkel ezelőtt az a képtelenség fordult meg a fejemben, hogy milyen zsenge rím lenne, ha Geszti Péter Eszti nevet adna valamelyik lányának. Persze ez nem történt meg; szerencsére. De most mégis összejött a Geszti-Eszti név pár, de nem úgy, ahogy gondoltam; szerencsére. Szerda este Geszti Péter Váczi Eszterrel hozta el a vabadaba érzést a Csabagyöngyébe.

„A vabadaba egy érzés. Pontosabban sokféle érzés. A vabadaba a hetvenes évek egyik világslágerét idézi, nem véletlenül! A korszak több ikonikus vintage dala is elhangzik, modern hangszerelésben, új magyar szöveggel” – olvasható a geszti.hu-n.

 

 

A kiváló zenekar (ha valaki jó hangszeres, az már az első három hangnál lejön, ahogy most is) belekezd a játékba, majd egy jó perc múlva egy elegáns öltönyös úr jön ki a színpadra. Ő a konferanszé. Nem, ő az énekes. Vagyis mindkettő. Azaz ő a Geszti®. Kettő az egyben: dumagép és hang. (Na azért nem a The Voice, mert az Whitney, de azért karakteres hangja van).

„Ma esküszöm, szerelemről, egy szerelemről lesz szó – mondja Geszti Péter. – A férfi-nő kapcsolat fázisait fogjuk eldalolni, elrappaleni, néha elmutogatni. Mert a szerelem az szenvedély és színjáték. Én amúgy a szerelem nagy szakértője vagyok. Nem hiszik? Nem? Hát én is csak a Story Magazinból szoktam értesülni róla, hogy mi újság. De az biztos, hogy a legtöbb dalt életemben az szerelemről írtam.”

 

„Én a szerelem nagy szakértője vagyok” – Fotó: behir.hu/Such Tamás

 

Közben kilép a színre a varázslatosan elegáns Váczi Eszter is, hogy „valaki énekeljen” – teszi hozzá Geszti. Varázslatosan elegáns: fekete garbóban, csillogó, flitteres nadrágban – mintha bőr lenne, de nem biztos –, olyan mint egy sellő. Az elegancia végig ott van a színpadon: a háttér lámpák a múlt század ’20-as évek Hollywoodjából és a mikrofonok is vagányak voltak.

Az elképzelt férfi-nő kapcsolat nyolc etapra épül: a megkívánós-belezúgósra; a rácsodálkozós-ez lesz életem szerelemére; az érett-ihlettet-felmagasztosultra; az együttélős-egymástól eltávolodóra (S jöttek a gondok: a számla meg a gondok); a szakítós-szétköltözősre – ebben jó vagyok, meg a következőben is – jegyzi meg; a becsajozós-szétesősre; a megbánós, a küszöb alatt is visszajönnékre és végül a soha se mondd-os-újra reménykedős, próbáluk meg, hátha megyre.

A hangversenyen ismert dalok, régiek és régiek új szöveggel hangzanak el. Olykor interaktív lesz a műsor, az énekes bevonja a közönséget je-jezésre. „Sokkal jobbak vagytok, mint a pestiek, esküszöm, idejövünk éhezni!” – fűzi az elhangzottakhoz.

 

Galéria

 

Majd mindketten az első szerelmükről mesélnek. Váczi Eszter már egészen pici korában esett szerelembe, de az első randijára egészen 17 éves koráig kellett várnia. De a lamúr sajnos csak kemény három napig tartott. Geszti első szerelmét Krisztának hívták, 15 évesen ismerte meg, de elmondása szerint minden igyekezete ellenére plátói maradt.

Kriszta bármerre cibálta Budapesten, mindenhol – kapualjban, erkélyen, tűzlétrán – József Attilát szavalt neki. „Úgyhogy kénytelen voltam megismerkedni az irodalom szerelmi rétegeivel is” – mondja. Kriszta egyszer felszállt egy metróra…; azóta is várja, hogy jöjjön vissza az a metró. „Az álmok záródnak, mert az élet ilyen, C'est la vie” – összegzi a helyzetet.

Geszti írt szerelmes dalokat az Első Emeletnek, a Manhattannak, Rapülőknek – ekkoriban ragasztották rá a „szöveggyártó kisiparos” becenevet – a Baby Sistersnek, Jazz+Az-nak, a Gringo Sztárnak, a Létvágynak és még ki tudja…  

 

Geszti Péter és Váczi Eszter – Fotó: behir.hu/Such Tamás

További programok »

FEL