Forradalmi versek és az 1848/49-es forradalom és szabadságharc eszmeiségét megidéző irodalmi alkotások hangzottak el a Békéscsabai Irodalmi Estek márciusi alkalmán. Lánczi Ildikó, az esemény egyik előadója az irodalom szerepéről beszélt.
– Ez a rendezvény 20 éve szolgálja Békéscsaba és környékének lakosságát. Nagy öröm, hogy ennyi ideje újra és újra összegyűjti azokat, akik számára fontos a kultúra és a magyar irodalom szeretete. A mostani alkalom apropóját adó március 15-e pedig egyik legfontosabb nemzeti ünnepünk, amelyről méltóképpen igyekszünk megemlékezni, és ebben nagy segítséget jelent számunkra a hazai irodalom és annak kiváló alkotói – fogalmazott.
Frankó Attila, a kulturális program megálmodója elmondta: a rendezvény a magyar nyelv és közös kulturális értékeink ápolását hivatott szolgálni.
– Jogosan vagyunk büszkék, és van mire büszkének lennünk, ha nyelvünk szépségére gondolunk. A hónap első keddjein zajló események valóságos ünnepek, amelyek hazánk kultúráját éltetik és annak értékeit örökítik tovább – fogalmazott az eseménysorozat házigazdája, a Szeretlek Békéscsaba Egyesület elnöke.
A megemlékezés mellett a nemzetközi nőnap jegyében a jelenlévő hölgyeket is köszöntötték, egy-egy szál virággal. A békéscsabai kulturális rendezvénysorozat következő alkalmán, április 7-én Kautzky Armand színművész lesz a vendég a Városháza dísztermében, aki önéletrajzi könyvét is bemutatja.