Folytatódik a kkv-k digitális felzárkóztatása

2024. november 3. 08:20 | behir.hu

Modern Vállalkozások Program 2.0 (MVP 2.0) elnevezéssel folytatja a kkv-k digitális fejlettségének javítását célzó programját a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) mintegy 2 milliárd forintos, 100 százalékban európai uniós, vissza nem térítendő támogatásból - közölte a kamara csütörtökön az MTI-vel.

A program a Digitális Megújulás Operatív Program Plusz (DIMOP Plusz) keretében valósul meg. A közlemény szerint az előző uniós ciklusban kimagasló érdeklődés övezte a Modern Vállalkozások Program 1.0 nevű projektet, több mint 25 000 vállalkozás vette igénybe a digitális fejlődést elősegítő szolgáltatásokat.

A folytatásban a program országossá válik, Budapesten és a 19 vármegyében egyaránt elérhető lesz azon mikro-, kis- és közepes vállalkozások (kivéve az agrárszektor) számára, amelyek alapszintű digitális fejlettséggel sem rendelkeznek (például nincs weboldaluk, nem használnak közösségimédia-felületet, információcserére alkalmas szoftvert), vagy az EU-s átlaghoz képest jelentősen elmaradott fejlettségű térségben működik a cégük.

– Az MKIK a vármegyei iparkamarákon, ügyfélszolgálatokon keresztül, illetve a Digitális Kormányzati Fejlesztés és Projektmenedzsment Kft.-vel (DKF) együttműködve segíti a kkv-k ezen célcsoportjának digitális felzárkóztatását, ami elengedhetetlen a hatékonyságuk és versenyképességük növeléséhez. A kínált szolgáltatások, megpályázható források, digitális eszközök pozitív és direkt hatást gyakorolhatnak a működésükre – írták.

Az MVP 2.0 indokoltsága a digitális átalakulás sürgető szükségességéből fakad. A fejlesztés célja, hogy a kkv-k számára személyre szabott, díjmentes digitális fejlesztési koncepciót készítsen, elősegítve ezzel a termelékenység növelését. Az MVP 2.0 több mint 10 ezer kkv megszólítását célozza, a tervek szerint és 5 ezer cég számára készülhet digitális fejlesztési koncepció.

A kétmilliárd forintos program feladata a digitális fejlődési potenciállal rendelkező vállalkozások felkutatása és elérése, jelenlegi digitalizációs szintjük felmérése, és számukra egy testreszabott, alapszintű digitális fejlesztési koncepció kidolgozása. Ezután az arra alkalmas vállalkozások támogatását átveszi a kapcsolódó DIMOP 1.2.1-es projekt és digitális fejlesztési stratégiával, illetve magasabb szintű tanácsadással támogatja őket, annak érdekében, hogy jelentősen és mérhető módon javuljon a hatékonyságuk.

Forrás: MTI

További programok »

FEL