Félidei iksz után tizenegy góllal kapott ki a Csaba Győrben

19:56 | Kovács Dávid

A TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE 37–26-os vereséget szenvedett a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC otthonában a női kézilabda NB I 2. fordulójában.

GYŐRI AUDI ETO KC–TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 37–26 (17–17)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Győr, Audi Aréna, 1492 néző. Vezette: Hársfalvi Zsófia, Mórocz Réka.
GYŐR: Győri – Varga D. 3, Ryu 2, BLOHM 6, BREISTÖL 6, Jörgensen 4, Rédecsi 1. Csere: Sako (kapus), Dulfer 1, Brattset 2, Housheer 4, GYŐRI-LUKÁCS 5, Van Wetering 2, Szár, Keceli-Mészáros 1. Vezetőedző: Per Johansson.
BÉKÉSCSABA: J. FERREIRA – Horváth G. 1, SCHLEGEL 6, Román 2, Bencsik-Giricz 3, F. Lopes 4, Szondi 1. Csere: Lovas (kapus), SABLIC 4, Borbély 1, Bencsik B., Kukely K. 3, Aranyi, Takács E. 1. Vezetőedző: Rácz Sándor.
Kiállítások: 6, ill., 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1.

A Bajnokok Ligájában címvédő, de a hazai sorozatokban a Ferencváros mögött 2. helyen végző Győr sikerrel kezdte a szezont a bajnokságban a Mosonmagyaróvár ellen egy héttel ezelőtt, míg hétvégén két góllal verte a dán Esbjerget a BL-rajton. Az esélyesebb házigazda több meghatározó játékosát nem is nevezte a mérkőzésre, hiszen Nze-Minko, De Paula Toft, és Hovden is pihenőt kapott. A csabaiak rögtön egy fontos mérkőzéssel nyitottak, de a védekezés nem működött szinte az egész mérkőzésen, így gólzáporos találkozón kikaptak az újonc Szombathely otthonában, ráadásul Szabó Dóra kapus meg is sérült, így ő nem tarthatott a társakkal Győrbe.

Rácz Sándor együttese nyitotta jobban az összecsapást, rendre vezetett, az 5. percben még két góllal (3–5). Reagált a kezdőjébe több fiatalt is nevező Per Johansson csapata, a 18 éves balszélső, Rédecsi Polett révén volt először a hazaiaknál az előny a 10. percben (7–6). A másik oldalon szintén egy fiatal tehetség kapott lehetőséget, Varga Dalma gyorsan be is köszönt kétszer. Két és fél perces gólcsend jött a vendégeknél, Rácz mester pedig ki is kérte az első idejét a 17. percben (12–9). Klara Schlegel ugyan betalált, de támadásban ekkor azért a lilák is többet rontottak. A Békéscsaba szinte sort cserélt és így is tudta tartani a lépést, Kukely Klára gyors indítás után egyenlített a 24. percben (14–14). A kapusok párharcát az első félidőben a fiatal Győri Alexával szemben a csabaiak portugál hálóőre, Jessica Ferreira nyerte, miután kilenc védést mutatott be, Schlegel pedig góllal fejezte be az utolsó vendég támadást, így döntetlennel mentek szünetre a csapatok (17–17).

A térfélcsere után a francia Hatadou Sako érkezett az ETO kapujába, aki három védéssel kezdett, a győriek pedig három perc alatt négyszer zörgették meg a hálót, Rácz Sándor pedig magához is hívta játékosait (21–17). A liláknak bő öt percre volt szükségük az első gólhoz, ezt Román Dorina szerezte (22–18). A Győr sebességet váltott támadásban és a védekezése is feljavult, így folyamatosan tudta növelni a különbséget, a csabaiak edzője pedig a harmadik időkérését is kihasználta. Újabb tíz percig nem jött csabai találat, ezzel pedig végleg el is dőlt a mérkőzés, a rossz periódust a horvát Sara Sablic zárta le (27–19). A tízgólos differencia először az 50. percben alakult ki, Linn Blohm találata után (31–21). A hajrában már csak a számszerű végeredmény volt a kérdés, a csabai együttesben a 2006-os születésű kapus, Lovas Dóra is debütálhatott a felnőtteknél.

A Győr feljavult a második félidőre és fölényesen 37–26-ra nyert, Linn Blohm és Kristine Breistöl hat-hat gólt dobott, az egy félidőt játszó Hatadou Sako nyolc védéssel zárt. A liláknál Klara Schlegel volt a legeredményesebb, aki szintén hatszorvolt eredményes, Jessica Ferreira inkább az első játékrészben remekelt, tizenkét hárítással zárt.

A csabaiak két mérkőzés után pont nélkül állnak és bő egy hét múlva sem lesz könnyű dolguk, hiszen a bajnok és kupagyőztes Ferencváros otthonába látogatnak.

Így látták a főszereplők

Per Johansson: Nyolc-kilenc olyan játékosom volt keretben, aki az Esbjerg elleni kemény találkozón is játszott. Ez sokat kivett belőlük, de nem lehet mentség, míg a széleken a fiatalokat játszattam, akik jól teljesítettek. Azt gondolom, a játékosaim nem igazán segítették úgy a fiatal kapusunkat az első félidőben, ahogy kellett volna. Örülök, hogy olyan ellenféllel találkoztunk, amelyet szintén tapasztalt szakember irányít. Modern kézilabdát játszott a Békéscsaba, tudtuk, hogy nagyon jó egy az egy és kettő az egy ellen, amit jól játszott az első félidőben. Nem tudtuk felvenni ezzel a ritmust, és csak a második félidőben kezdtünk el úgy játszani, ahogy hatvan percig szerettem volna. A második félidő első húsz percében mutattuk azt a védekezést, amit tovább kell vinnünk. Összességében örülök, hogy sok játéklehetőséget adhattam a fiataljainknak, akik éltek is a lehetőséggel.

Rácz Sándor: Az első félidő nem a valós eredményt mutatja, hiszen nem teljes csapattal állt fel az ellenfél, és a játékosok talán kicsit könnyelműek is voltak. Az első félidőben szép játékot mutattunk, és megérdemeltük a döntetlent, de a második félidőben kijött a két csapat közti különbség. A szünet után a kezdő hatosom nem tudott mit kezdeni az ellenféllel, amely elkezdett jól játszani, úgyhogy bedobtam három játékosomat középre, akikkel tartani tudtuk a különbséget, ezért elégedett vagyok az eredménnyel.