A Százszorszép Óvoda a Gyomaendrőd- Csárdaszállás-Hunya Kistérségi Óvoda és Bölcsőde székhely intézménye. Fenntartója Gyomaendrőd, Csárdaszállás, Hunya Települési Önkormányzati Társulás. Jelenleg az óvodában 4 csoportban történik az óvodai ellátás, a férőhelyek száma 108 fő. A projektben a meglévő férőhelyek fejlesztésével kívánja az önkormányzat javítani az óvodai feladat-ellátás szakmai és infrastrukturális színvonalát.
A fejlesztés alapvetően az óvoda épületének felújítását, a játszóudvar teljes körű felújítását, továbbá az óvodai feladatellátást kiszolgáló eszközök beszerzését célozza. Az épület földszintjének belső felújítása, új helyiségek kialakítása a cél. A gyerekmosdó és gyerek wc helyiségek teljes körű felújítást kapnak. Valamennyi hideg burkolatos helyiség új kerámia padlóburkolatot kap, a wc helyiségekben, mosdóban, konyhai mosogatóban, új csempe faliburkolat készül. Valamennyi beltéri nyílászáró kicserélésre kerül, modern, könnyen tisztántartható műanyag tok és szárnyszerkezetű beltéri ajtóra. Napelemes rendszer kerül telepítésre. Az udvarfelújítás során bontási, építési, eszköztelepítési, kertépítési munkák valósulnak meg.
A tervezett beruházás megfelelő alapot nyújt a 3 éves kortól kötelező óvodai nevelés infrastrukturális követelményeihez, az egészséges, motiváló környezet megteremtésével, az épület és a játszóudvar adottságaihoz képest optimális térhasználattal, térigény biztosításával, az egészséges és természetközeli nevelés feltételeinek megteremtésével.
A projekt célja a település népességmegtartó képességének, a fiatal, képzett munkaerőt megtartó lehetőségeinek növelése, a helyi szükségletekre és településszerkezetre épülő óvodai szolgáltatás racionális és költséghatékony működésének kialakítása.
A támogatással megvalósuló fejlesztéssel Gyomaendrőd Város Önkormányzata erősíteni kívánja az esélyegyenlőség elvét, szem előtt tartva a nevelés-oktatás minőségében meglévő területi különbségek csökkentését, az egészséges intézményi környezet és a hatékony nevelés infrastrukturális feltételeinek kialakításával kívánjuk biztosítani a minőségi neveléshez való – kirekesztés nélküli – hozzáférést.
A projekt várható befejezése 2024.10.31.