A Békés Megyei Könvytár rendezvénytermében zajlott eseményen megtudtuk, hogy Nagy Zsuzsának, az alapítvány munkatársának milyen személyes indíttatása van arra, hogy ezen a platformon tevékenykedjen.
– Magam is látássérült vagyok gyerekkorom óta. Korábban 12 évig a Vakok és Gyengénlátók Egyesületénél dolgoztam, mint szociális munkás, és végig néztem ez idő alatt az elemi rehabilitáció szolgáltatási folyamatát. Amióta működik a Békéscsabai Szolgáltatópont, azóta a Kreatív Formák Alapítványnál dolgozom – mondta el Nagy Zsuzsa szociálkliens koordinátor szociális munkás.
Az eseményt Kernné Fitor Gitta jeltolmácsolta, aki elmondta, hogy a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége partnerségben működik a Kreatív Formák Alapítvánnyal.
– Az együttműködés révén a Kreatív Formák Alapítványtól nagyon sok technikai eszközt, információt kapunk. A tagjainknak mindenféle szempontból próbálunk segíteni a mindennapok gördülékeny vitele érdekében. Legyen szó háztartásról, gyermeknevelésről, kommunikációról – tette hozzá Kernné Fitor Gitta.
A közhasznú jogállású Kreatív Formák Alapítvánz alapítvány kitűzött céljairól és alakulásáról a szakmai vezető adott információt.
– Az alapítvány 2007 novemberében alakult azzal a céllal, hogy elősegítse a sérülékeny célcsoportok társadalmi integrációját. Legfőbb célunk és küldetésünk, hogy a megváltozott élethelyzetben a hozzánk forduló személyeknek sokrétű támogató szolgáltatást nyújtsunk az önálló életvitel visszaállítása, az életminőség folyamatos javítása érdekében. Az alaptvány ennek a hátrányos helyzetű csoportnak személyre szabott, komplex segítésére törekszik. amely magában foglalja az önellátáshoz szükséges készségek újratanulását és az ismeretek fejlesztését, a kliensek szociális biztonságához szükséges erőforrások felkutatását, valamint az igénybevevők foglalkoztatásának elősegítését – fogalmazott Nagygyörgy Éva a Kreatív Formák Alapítvány szakmai vezetője.
A szervezet egyik profilja a fogyatékkal élő személyeknek, kiemelten 16 év feletti látássérülteknek egy elemi rehabilitációs célú szolgáltatás, amely az önellátáshoz szükséges képességek megszerzését segíti elő.
Az elemi rehabilitációs szolgáltatás elemei
- Funkcionális látásvizsgálat és látástréning;
- tájékozódás és közlekedés;
- mindennapos tevékenységek újratanulása;
- kommunikációs technikák tanítása;
- informatika;
- szociális munka;
- pszichológus.