Ezüstérmes a Nádas, Tótka férfi kajak kettes a párizsi olimpián

13:37 | behir.hu

A Nádas Bence, Tótka Sándor kajak kettes ezüstérmet szerzett pénteken 500 méteren a párizsi olimpián.

Az ebben a számban világ- és Európa-bajnok Nádas és a tokiói olimpián K-1 200-on aranyérmes Tótka a középfutamból másodikként jutott tovább. A friss Eb-győztes magyar egység a döntőben jól rajtolt, fél távnál harmadik volt a németek és az ausztrálok mögött, de óriási tempót diktált a táv második felében és végül a második helyen ért célba a Jacob Schopf, Max Lemke német páros mögött és a három éve ugyanebben a számban, de még 1000 méteren győztes Jean van der Westhuyzen, Tom Green ausztrál kettős előtt.

Fűthette a bizonyítási vágy a magyar páros tagjait, mert a négyessel a várakozásoktól elmaradva csak hetedikek lettek egy nappal korábban. Ennek megfelelően rendkívül határozottan, nagy odaadással versenyeztek és óriási csatában szerezték meg a második helyet. A Tokióban K-1 200 méteren első Tótka a második olimpiai érmét szerezte, Nádas viszont - aki örömében elsírta magát a célba érkezés után - pályafutása során először állhat dobogóra az ötkarikás játékokon.

Az olimpia előtt nem sokkal összeült Kopasz Bálint és Varga Ádám a B döntőbe került és ott a hetedik helyen ért célba, így összesítésben 15. lett. A két klasszis versenyzőnek szombaton jön a fő feladata, amikor az tokiói olimpia arany- és ezüstérmeseként lapátolnak majd 1000 méter egyesben.

A Nádas, Tótka páros a magyar kajak-kenu sport 90. olimpiai érmét nyerte, egyben a magyar küldöttség 14. dobogós helyezését harcolta ki a párizsi olimpián.