A Békés vármegyei szakköröket a békéscsabai Tégla Népművészeti Alkotóház és Közösségi Térben tájékoztatták kedden. Az eseményen a Békés Megyei Népművészeti Egyesület elnöke kiemelte: a népművészeti alkotótevékenység új reneszánszát látja kibontakozni.
– Ennek a programnak és a Népművészeti Egyesületek Országos Szövetségének szakmai támogatásának köszönhetően a helyi társadalom és gazdaság is jelentős előnyökhöz jut. Örömmel mondhatom, hogy népi kultúránk egyedi szépsége és értékei méltóak arra, hogy ne csak múzeumban mutogassák őket, hanem az évszázados tudást továbbadva újra és újra létrejöhessenek a szakköri alkotó tevékenység során – mondta el Pál Miklósné.
A tájékoztatón a Nemzeti Művelődési Intézet Békés Vármegyei Igazgatóságának vezetője is köszöntötte a megjelenteket.
– A pandémia idején létrejött országos projekt sokat segített az önművelődő kis közösségek életben tartásában. Most, hogy elmúltak a szigorítások, üdvös dolog, hogy az általuk végzett tevékenységre továbbra is szükség van és az, hogy itt Békésben is ilyen népszerű a NMI által kezdeményezett program, csak még inkább bizonyítja annak életképességét és jövőbeni szükségességét. Elvitathatlanok azok a pozitív hatások, melyek a helyi szakköri munka során érik a közösséget, szűkebb és tágabb értelemben véve – fogalmazott Csibor Márton,
A rendezvényen a jelenlévő szakkörvezetők és koordinátorok átfogó képet kaptak a program megvalósításáról a Békés Megyei Népművészeti Egyesület és a Nemzeti Művelődési Intézet munkatársai révén. A program az általános információkon túl konkrét segítséget kívánt nyújtani a szervezéshez, lebonyolításhoz, továbbá a jelenlévőknek lehetőségük nyílt arra is, hogy találkozzanak a szakágak mentoraival és egyeztessenek a szakmai teendőkről és a szakági szakkör vezetésének módszertanáról.