Emberelőnyben kapott ki a Mezőmegyer a Vásárhelytől

18:22 | Kovács Dávid

A Békés vármegyei II. osztályban szereplő Mezőmegyer ugyan vezetett, de végül három góllal kikapott a mérkőzés előtt esélyesebbnek számító, NB III-as Hódmezővásárhelytől a labdarúgó MOL Magyar Kupa 2. fordulójában, vasárnap.

MEZŐMEGYER SE–HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI FC 1–4 (1–1)
MOL Magyar Kupa, 2. forduló, Mezőmegyer, 150 néző. Vezette: Nyekita (Vargha T., Kovács L.)
MEZŐMEGYER: Kun – Takács Á., Lehoczki (Kurucz 72.), Nagy B. (Komódi 59.), Balogh M. – Benyó, Horváth B. (Kecskeméti), Séllei (Brhlik 72.), Ulrich – Balog K., Villám (Papp D. 46.). Edző: Lőrinczi Attila.
HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Hegyes – Gréczi (Simon D. 46.), Mahler (Rabecz B. 46.), Török, Dóra – Tóth P., Zana, Zámbori, Rabecz V. (Hajduk 77.) – Hegedűs (Pleszkán 68.), Povázsai (Sipos 46.). Vezetőedző: Antal Krisztián.
Gólszerzők: Ulrich (6.) ill. Tóth P. (27.), Sipos (56.), Rabecz V. (64.), Rabecz B. (88.)
Kiállítva: Tóth P. (49. - második sárga lap után)

A vármegyei II. osztályú Mezőmegyer az előző körben nagy csatában jutott tovább a Bács-Kiskun vármegyei I. osztályú Lajosmizsével szemben, így a 2. fordulóban az NB III-as Hódmezővásárhely érkezett Békéscsabára.

A vezetést a Mezőmegyer szerezte meg, a 6. percben Ulrich Norbert volt eredményes (1–0). A vásárhelyiek még az első félórában egyenlítettek Tóth Péter góljával (1–1). A hazaiak a második játékrész elején emberelőnybe kerültek, a vendégek gólszerzője már a 49. percben megkapta a második sárga lapját és a kiállítás sorsára jutott. A Hódmezővásárhely ennek ellenére kiharcolta a győzelmet: hét perccel később a korábban a Békéscsaba 1912 Előrében is megforduló Sipos Gábor talált a kapuba (1–2). A 63. percben pedig Rabecz Valter duplázta meg a csongrádi együttes előnyét és szinte el is döntötte a mérkőzést (1–3). A végeredményt Rabecz Botond állította be a mérkőzés hajrájában, a Vsárhely végül magabiztosan nyert és igazolta a papírformát.

A MOL Magyar Kupa 1. fordulójában az NB III-as Gyula Dunavarsányban kapott ki, a vármegyei I. osztályban szereplő Gyomaendrőd a Dunaharasztitól szenvedett kiütéses vereséget, a Füzesgyarmatot a Harta búcsúztatta, a Körösladány pedig el sem indult a kupasorozatban, miután a felnőtt csapat megszűnt a városban. A következő forduló sorsolását így már csak egy Békés vármegyei csapat, az NB II-es Békéscsaba 1912 Előre várja.