Életmű-díjat kapott Gregor László kick-box edző

2020. szeptember 29. 10:43 | Kovács Dávid

Hatalmas elismerésben részesült a magyar kick-box élet békéscsabai edzője, Gregor László. A sportág berkeiben mindenki Laci bácsijaként ismert tréner a hazai edzőtársadalom csúcsszervezetének, a Magyar Edzők Társaságának Életmű-díját kapja meg. A MET Mesteredzői Kollégiumának javaslata alapján odaítélt kitüntetés a 62 éves mester szerint az egész kick-box sportág, valamint az őt segítő mindenkori közösség sikere is – jelentette be a Magyar Kick-box Szakszövetség.

Több mint negyvenéves pályafutást tudhat maga mögött Gregor László edző, bíró, sportvezető. A magyar kick-box élet közkedvelt alakja 1979 óta foglalkozik harcművészetekkel, alapításától tagja a Békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesületnek, amelynek All-Style Karate és Kick-box Szakosztályát az 1982-es indulás óta vezeti, csakúgy, mint az 1984-ben életre hívott Békés Megyei Harcművész (korábban Karate) Szövetséget. Tanítványa volt többek között a sportág történetének egyik legsikeresebb versenyzője, Debreczeni Dezső, a szintén többszörös világ- és Európa-bajnok Csicsely Szilvia, a 17 évesen mindenki meglepetésére világbajnoki címet nyerő, 18 évesen kétszeres Európa-bajnok Andó László, a világ- és Európa-bajnok Szabó László, valamint az Európa-bajnok Gulyás Beáta és Hanicz Nelly. Saját bevallása szerint mégsem csak ezeket az eredményeket tartja a legtöbbre.

- Két dologra vagyok a legbüszkébb. Egyrészt, hogy sikerült nagyobb sérülés nélkül megúszni ezt a sok-sok év edzést ebben a nem kevés veszélyforrással bíró sportágban. Másrészt nagyon örülök, hogy akik a tanítványaim voltak, nemcsak a sportban bizonyítottak, hanem a polgári életben is. Sikeresen boldogultak azzal az alappal, amit kaptak, és ma tisztességes szülők, vezető beosztásban lévők, befutott emberek. Mindig is keményen fogtam a gyerekeket, mégis szerettek edzésre járni, és ma egyiküket sem kell elkerülnöm az utcán – mondta el Gregor mester.

Gregor László 32 évig volt versenysportolók edzője, emellett 18 évig tevékenykedett nemzetközi bíróként: egészen 2016-ig. Ekkor vett vissza a tempóból, mert azt vallja, hogy akkor kell abbahagyni, amikor még hiányolják, és a versenyzőkkel sem szeretett volna csupán félgőzzel dolgozni. Nem szakadt el azonban a kick-boxtól, a mai napig van kezdő csoportja, vezető szerepet játszik a Békés megyei harcművész életben, emellett önvédelmet tanít és szakköröket tart gyerekeknek.

- Folyamatosan agyalok új ötleteken. A vírus alatt is gyorsan tudtunk reagálni, áprilisban például videós rúgástechnikai versenyt hirdettünk, de tartottam online edzést, és videó anyagokat is készítek. Emellett két iskolában is adok önvédelmi órákat és a civil, tanári munkámat is végzem. Három évem van a nyugdíjig, épp az utolsó, nyolcadikos osztályomat gyűröm. Magyar-történelem szakos tanár vagyok, tehát nem testnevelőként, hanem abszolút humánosként csöppentem bele a versenysport világába, szerintem ezért is csináltam sok mindent másképpen. Olyan ötleteim voltak, amelyeket többen döbbenten néztek, de ugye szokták mondani, hogy az eredmények egy bizonyos szintig az edzőt igazolják – hangsúlyozza.

A Magyar Kick-box Szakszövetség elnökségi tagját annak ellenére is meglepetésként érte a Magyar Edzők Társaságának Életmű-díja, hogy azt pályázati úton nyerte el, méghozzá a hat díjazott edző közül egyedüli nem olimpiai sportág trénereként. A magyar kick-box közös sikerének tekinti az elismerést, amiért nemcsak versenyzőinek, Zrínyi Miklós mesteredzőnek, Galambos Péter szakszövetségi elnöknek és Lovas Istvánnak, a Békéscsabai Lakótelepi SE alelnökének hálás, hanem a segítő közösségeknek is.

- Hatalmas dolog ez a díj, és természetesen nagyon örülök neki. Én azt mondom, feltétel kell ahhoz, hogy eredmény is legyen. Pénz nélkül végül is semmire nem mentünk volna. Kell a jó viszony a városvezetéssel, amelyik támogat és kijön a rendezvényeinkre. Hozzájárult a kick-box szövetség edzői, bírói és versenyzői kollektívája, amely az évtizedek folyamán tekintélyt vívott ki nemzetközi téren is – gondoljunk néhai dr. Leyrer Richárd elnökünk, és most Király István tevékenységére. A sajtóval a kellő kapcsolat nélkül sem sokra mennénk az eredményekkel. Fontosak a szülők is, akik benntartják a gyerekeket a rendszerben, időt és pénzt áldozva. Kellettek ehhez a munkahelyi kollégáim, akik helyettesítettek, amikor én elmászkáltam a világversenyekre, és nem utolsósorban a családom, amely ezt az életmódot elviselte – nyilatkozott a friss Életmű-díjas Gregor László.

 

További programok »