Egy kárpátaljai magyar fiatalnak gyűjtenek

2018. december 16. 11:20 | behir.hu

A Fidelitas idén novemberben negyedik alkalommal hirdette meg a „Fogjunk össze Kárpátaljáért!” elnevezésű országos akcióját. Az előző években – többek között a Békés megyei Fidelitas közreműködésével – több, mint 4 millió forintot gyűjtöttek a kárpátaljai oktatási körülmények javítására, valamint a nehéz sorsú árva és elhagyott gyermekek megsegítésére.

Idén másodjára Békéscsabán, a Békés megyei Fidelitasszal jótékonysági süteményvásárral igyekszik segíteni a kárpátaljaiakat – mondta a helyi akció szervezője, Kovács Gréta Tünde, a Fidelitas Békés Megyei Választmányának elnöke. Adománygyűjtés célja ezúttal egy kárpátaljai magyar fiatal, Jakab Gábor megsegítése.

További információk a linkre kattintva érhetőek el.

További programok »

Itthon

Meggyújtották a negyedik gyertyát – Ünnepekre fel, Békéscsaba!

Immár négy gyertya ég Békéscsaba városának adventi koszorúján. Ez azt jelenti, hogy rendkívül közel van a karácsony. Az összegyűlteket Szarvas Péter polgármester köszöntötte, aki jókívánságokat intézett az emberek felé. Az est a Békéscsabai Jókai Színház művészeinek műsorával folytatódott.
2025. december 21. 17:38
FEL