Döntetlen Debrecenben

2015. december 9. 09:12 | behir.hu

Az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE együttese kedden délután Debrecenben lépett pályára felkészülési mérkőzésen, és 26-26 arányú döntetlent ért el a vendéglátók ellen.

A két csapat október végén bajnoki mérkőzést játszott Debrecenben, azt 12 góllal nyerte a hazai együttes, akik azóta edzőváltáson estek át, Varga Józsefet a szlovén Toni Tiselj váltotta a kispadon. A találkozó végig nagy küzdelmet hozott, mindkét oldalon feszes védekezés jellemezte az összecsapást. A csabaiak nagy akarással játszottak, maradéktalanul betartották a megbeszélteket. A lila-fehérek 12 percet játszottak hátrányban, míg a debreceniek nem kaptak 2 perces büntetést a mérkőzésen. A véghajrában a hazaiak 1 gólos vezetésnél támadtak, de az emberfogásra kijövő csabaiak hibára kényszerítették a hajdúságiakat, és az utolsó akció végén Olha Nikolayenko egyenlített időn túli hétméteresből. A lila-fehéreknél Terenyi Bianka jól védett, emellett dicsérhető a szélsők teljesítménye is, Szögi Tímea és Dajka Bettina gólerősen játszott, Glusica Leposava pedig főleg a védekezésben jeleskedett.

Az Előre NKSE pénteken fél hatkor a Pilisvörösvár otthonában lép pályára Magyar Kupa nyolcaddöntőben.

DVSC-TVP – EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 26-26 (13-13)
DVSC: Lajtos – Slakta 2, Garbuz 7 (3), Kudor 5, B. Klikovac 1, Siska 1, Szilágyi Á 1. Csere: Víg, Horváth-Pásztor (kapusok), Varsányi 1, Karnik Sz. 6 (2), Marincsák 2, Sirián, Kelemen. Edző: Tone Tiselj
Békéscsaba: Terenyi – Kovács Anett 5, Nikolajenko 3 (2), Szabó V., Walfisch 2, Szögi 5 (1), Gávai 3. Csere: Dajka 4, Glusica 2, Zöldi-Tóth K. 1, Tóth S 1. Megbízott edző: Szabó Károly
Kiállítások: -, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3

Forrás: Békéscsabai Előre NKSE