Díjugratás Békéscsabán

2016. augusztus 9. 11:56 | behir.hu

A Békés Megyei Lovas Szövetség idén is megrendezi a Békés megyei díjugrató bajnokságot. Legutóbb a békéscsabai Pegazus Lovardában mérhették össze tudásukat a lovassport szerelmesei.

A 90 centi magas lovak nyitott versenyszámának győztese Szarvas Melinda lett, Cassiopeia lovával. A kezdő lovasok közül Makra Vivien bizonyult a legjobbnak. Győrfi Ákos szintén a nyitott versenyszámban, de már a 100 centiméter magas lovak között mutathatta be Nadirát, és vihették el együtt az első helyezést. A 110 centi magas paripák között Garzó Ádám Fernandó lova győzedelmeskedett. Az ifjúsági futamokban Plavecz Szabrina (Letti Lady) és Kossuth Dóra (Furioso) bizonyult a legjobbnak. A legmagasabbak közül Kotroczó Róbert Mersuch Emilia és Rebeka nevű lovai hozták meg az aranyérmet.

A következő forduló szeptember 11-én a békéscsabai Kentaur Lovardában rendezik, a döntő pedig rá egy héttel a Mezőhegyesi Ménesbirtokon lesz.