De mi történt a Csirkefogók serdülőivel?

2023. november 14. 10:12 | Such Tamás

A hétvégén nagyüzemre kapcsoltak a Csabai Csirkefogók VK csapatai. Szombat délelőtt az OB II-es játékosok Szegeden, a gyermek III-asok pedig az Árpád Gyógy- és Strandfürdő sátrasában ugrottak vízbe – mint ahogy vasárnap az utánpótláskorúak is.

Szombaton a felnőttek két meccset játszottak a szegedi Tiszavirág Sportuszodában, OB II-es bajnokság A csoportja alapszakasza harmadik fordulóját. A MAFC-Infinityn Budapesttel való összecsapáson a félidőig viszonylag szoros volt az eredmény. A következő negyedben a fővárosiak elléptek, amit a végén már nem tudtak a békéscsabaiak behozni. (10-7). A második játékukat a Szentesi Üdülőközponttal már nehezebben vették, 12-7-re maradtak alul. (Bővebben a csabapolo.hu-n.)

Szintén szombaton, a csabai gyermek III. korosztályosok értékes pontokat szereztek a nemzetközi vidékbajnoksága Délkeleti csoportja harmadik körében, a hazai Árpádban. A Szegedi Vízipóló Sulit 8-6-ra győzték le, a Hódmezővásárhelyi VSC-vel 9–9-et játszottak. És ha a meccs csak három negyedig tartott volna, akkor a végén 9-5-öt mutatott volna az eredményjelző. De sportban, háborúban, szerelemben nincs ha. (Érdemes elolvasni Katona Péter edző értékelését a csabapolo.hu-n.)

Suhajda Soma a gyermekek egyik üdvöskéje – Forrás: csabapolo.hu

Vasárnap a Csirkefogók országos bajnokságban szereplő utánpótlás csapatai az A2 Keleti csoportjának 7. fordulóján a PannErgy MVSC Miskolc csapataival csaptak össze.

Ezúttal a gyermekek is megszakították a hat forduló óta tartó veretlenségüket (a serdülők és az ifik már a múlt héten). Noha a harmadik etap végéig mindkét csapat pariban volt egymással, így az utolsó nyolc perc elején 7-7-tel néztek csirke- és cápaszemet (miskolciak nem hivatalos nevében benne van a cápa szó is), végül 9-7-re győztek az uszonyosok. (De hát ki látott már olyan cápát, amelyik nem tud úszni?)

Nem volt könnyű dolga Gyuricza Pistinek; főleg úgy, hogy a serdülőkhöz is feljátszott – Fotó: behir.hu/Such Tamás

„Az egy-két kapitális hiba megpecsételte sorsunkat, pedig meg lehetett volna nyerni ezt az összecsapást. De az is tény, ma jobb volt a Miskolc, győzelmükhöz egy kicsit mi is asszisztáltunk, mivel nem ment annyira nekünk a játék”, fogalmazott Fodor Ádám edző a csabapolo.hu-nak.

De mi történt a serdülőkkel? A múlt heti ütközeteknél még „csak” Beregszászi Kornél kapus hiányzott, míg ezen a derbin már Krizsán Lőrinc (szintén kapus) és Szatmári Levente center sem húzott sapkát. (Szó szerint földön-vizen-levegőben lesérültek.) Így a kapuba a két évvel fiatalabb gyermekek álltak be. Eredmény: 16-8 a Miskolcnak.

Zsilák Laci tréner a csabapolo.hu-nak elmondta, fölöttébb foghíjasan álltak ki, ettől függetlenül „nem dőlt a saját kardjába a gárda, mint sok esetben máskor, így történnek a dolgok. Sőt, kimondottan csapatként küzdöttek a fiatalok, ami azt mutatja, jó úton járunk. A vereség ellenére büszke vagyok rájuk, de most ebben a helyzetben ez a realitás.”

Végül az ifiknek sem sikerült a bravúr. Ámbár jól kezdtek, majd a vendégek egy kicsit elléptek, és az utolsó játékrészben számos büntetőt fújtak a bírók a Csirkefogóknak. (Érdekesség: míg a Csaba egy büntetőt dobott, addig a Miskolc nyolcat, amelyből hetet be is vágtak.) Végül a Cápák 21-11-re (bocsánat) megették a Csirkefogókat.

„Sajnos, egy kicsit a meseországban jártunk, fejben nem igazán voltak ott a fiatalok.  Egy idő után kicsit feljöttünk, de a folytatás sikertelen volt. Fizikálisan jó állapotban van a gárda, de a fejekben nem mindig vannak ott a medencében” – nyilatkozta Ajtai Miklós a csabapolo.hu-nak.

Tibi bíró viccekkel kápráztatja a miskolci cimborákat – Fotó: behir.hu/Such Tamás