Dalszerzés és újságkiadás – ismét ifjúsági táborok Kétegyházán

2022. július 9. 19:12 | Kovács Dávid

A Dél-alföldi Regionális Közművelődési Egyesület 27. éve rendezi meg a hagyományos, nyári ifjúsági táborait Kétegyházán, ahol ezúttal is két tábor zajlott egymás mellett, párhuzamosan.

Az egyik, komplex táborban főként az újságírás, önismeret és filmezés kerül a középpontba.

– Kiemelve csak egy csoportot - a diákújságíró csapat kiválóan működött ebben az évben is, hiszen a két tábor közös életéről az utolsó napon egy kész újságot adunk minden résztvevő kezébe. Hétfőn és kedden még főként az elmélet van előtérben, majd összeáll egy laptükör és elkezdődik a munka, készülnek az interjúk, a cikkek, pénteken már zajlott a tördelés, ezt követően várta a nyomda, amely kinyomtatta az elkészült újságot, így azt a táborzáráskor mindenki elvihette magával – emelte ki Kölcseyné Balázs Mária, a tábor vezetője.

A másik, a zenei tábor főként a gitár köré épül, de bármilyen hangszerrel érkezhettek a gyerkekek, hiszen ezen a héten is három kis zenekar, valamint két zenetanuló, egy kreatív szövegíró és egy dalszerző csoport működött egymás mellett.

A két tábor szakmai munkája ugyan külön zajlott, azonban a szabadidős programok alkalmával együtt kapcsolódtak ki a résztvevők, volt vetélkedő, kvíz-kaszinó, „Ki mit tud?”, csütörtökön és pénteken pedig koncerten vettek részt a fiatalok. Előbbin az oktatók, valamint a tábor legtehetségesebb diákjai léptek színpadra, pénteken pedig az ifjú táborozók mutathatták meg, mennyit fejlődtek a héten. A gyerekeket, fiatalokat Kelemen Angelika jazzénekes, a Dal 2016 felfedezettje, Petruska András, a szintén a Dalból is ismert Kölcsey Szabolcs, a Kemény Gitárklub vezetője, Lustyik István, a kiváló gitáros és basszusgitáros Borbély Tamás, a fiatal, ám tehetséges zenepedagógus, Szilágyi Attila, valamint a blues világában elismert előadók - Benkő Zsolt és Borsodi László segítették egész héten.

– A mi táborunk egyik erőssége az, hogy egy olyan együttműködő, elfogadó közösség alakul ki pár nap alatt, ami már akár szerdán, a „Ki mit tud?” alkalmával is megmutatkozik. Amikor plédául a legfiatalabb, 11 éves táborozó feláll a színpadra és citerázik, akkor a tizen-huszonévesek tombolva tapsolnak, mindenki elismeri és segíti a másikat. Nagyon fontos számukra, ami itt történik, meghatározó élményeket gyűjtenek, fejlődnek, ezért térnek vissza sokan évről évre. Ez egy olyan védett közösség, ahol lehet hibázni, aki idejön, az gyakorolhatja a közönség elé kiállást, felvállalhatja saját magát – hangsúlyozta a táborvezető.

 

Galéria

További programok »

Itthon

Adománnyal támogatta az MCC a menhely lakóit

Hétfő délelőtt a Mathias Corvinus Collegium Békéscsabai képviselete nevében öt, az MCC programjaiban résztvevő diák és a szervezet munkatársa érkezett adománnyal a Békéscsaba Városi Állatvédők Közhasznú Egyesület kétegyházi úti telephelyére.
16:00
FEL