Csukás István, Kiss Anna és Dévényi Sándor is a Nemzet Művésze lett

2017. november 3. 14:57 | behir.hu

A díjazottak Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettestől és Fekete Györgytől, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) leköszönő elnökétől vehették át az elismerést pénteken a fővárosi Pesti Vigadóban.

Csukás István sokműfajú életművéért, valamint az ifjúsági irodalom kiemelkedő és értékteremtő gyarapításáért, Kiss Anna különleges, népi folklorisztikus elemekkel átszőtt nagy hatású költői világa, a líra és a dráma műfajában is kiemelkedő életműve, Dévényi Sándor a magyar organikus építészet értékeinek gyarapítása, városképformáló munkássága, valamint oktatói tevékenysége elismeréseként kapta a címet.

Az ünnepélyes díjátadón Fekete György hangsúlyozta: a díjat kiérdemelt alkotók az elmúlt évtizedekben képességeik kivirágoztatásával egyfolytában bizonyították a nemzet iránti hűségüket. A címmel kitüntetett alkotók “küldöttek”, akik nem tekintik véletlennek az életüket, hanem úgy gondolnak képességeikre, tehetségükre, mint amelyet meg kell termékenyíteni, műalkotásokban visszaadni a Teremtőnek – fogalmazott.

 

Forrás: MTI

További programok »

Itthon

Megkezdődött a 18. Határmenti Karvezetői és Énekkari Kurzus

Február 20-22. között 18. alkalommal rendezik meg Békéscsabán a Határmenti Karvezetői és Énekkari Kurzust, az Október utcai Baptista Imaházban. A mostani kurzusra több mint 49 karvezető regisztrált – a határon innen és túlról, és több mint hetven kórustag vesz részt a péntektől vasárnapig tartó próbákon, majd az istentiszteleteken. A karvezető foglalkozások négy karvezetői csoportban négy tanár segítségével zajlik.
17:45
FEL