A sajtótájékoztatón először visszatekintést adtak az elmúlt évről. Kiemelték, hogy az elmúlt évben a közgyűlés tevékenységének első félévét a veszélyhelyzet határozta meg. Kiemelték, hogy a munka ennek ellenére nem állt meg, összesen 170 döntést hoztak meg a testület tagjai.
Fontosnak tartják, hogy megköszönjék mindazok munkáját, akiknek révén a járvány idején is működött a város, az egészségügy, a szociális szféra, az oktatás.
Említést tettek, az úthálózat fejlesztéséről, a járdafelújításról, a város adóbevételeinek teljesüléséről, valamint azt is kiemelték, hogy a költségvetési egyensúlyát is meg tudta tartani Békéscsaba.
Szente Béla elmondta, hogy nyilvános ülésen döntöttek a tisztségviselők javadalmaztatásáról, telekeladásról és bölcsőde-fejlesztésről is. Hozzátette: zárt ülésen hoztak döntést, az évek óta sok problémával küldő Alföldvíz Zrt. működéséről. Áttekintették a víziközmű vagyon helyzetét és az ahhoz kapcsolódó feladatellátási kötelezettségeket. Több településhez hasonlóan, Békéscsaba is döntött a feladatellátási kötelezettség és ahhoz kapcsolódó víziközmű-vagyon államra történő átruházásáról, ezzel biztosítva a további zavartalan működést. Bíznak abban, hogy hamarosan megtörténnek a szerződéskötések az állammal.
Hanó Miklós elmondta, a regionális vállalat több települést foglal magában. A városok közül a szerződéskötésig Békéscsabának 32 százalékos tulajdonjoga volt a társaságban. Az alpolgármester kiemelte: ezután is biztosított lesz, hogy odafigyeljenek a várost érintő vízműfejlesztésekre. Megjegyezte továbbá, hogy jó kezekbe került az Alföldvíz, amely ezentúl Nemezti Vízművek Zrt. részeként fog továbbműködni.