Csabai fiatalember énekel a Csabagyöngye karácsonyi klipjében

2020. december 22. 18:30 | Such Tamás

Egy „házi” karácsonyi klippel jelentkezett a minap a Csabagyöngye. Az Üzenet című dal szövegét és zenéjét Magda Lajos szerezte; énekel: Tóth Geri, aki évekig a Csabai Színistúdió oszloposa volt; jelenleg a Pesti Magyar Színiakadémia harmadéves hallgatója.

Régóta ismerjük egymást, megengedtem neki, hogy visszategezzen :)

 

– Mi volt az a szikra, ami kiváltotta, hogy már egészen pici korodban a színpad felé kacsingattál?

– A fél család pedagógus; nagyon sok mondókát, verset tanultunk közösen. Így mindig könnyen tanultam. A Színistúdióba pedig úgy jelentkeztem, hogy egyszer otthon megláttam a hirdetésüket, majd közöltem anyáékkal, hogy jelentkezni akarok.

 

Tóth Geri a Csabai Színistúdió gáláján, 2013. január 25-én – Fotó: behir.hu/Such Tamás

A Csabai Színistúdió gáláján, Geri középen ragyog, 2013. január 25-én – Fotó: behir.hu/Such Tamás

 

– A „Mi leszel, ha nagy leszel?” kérdésemre már gimis korodban határozottan rávágtad, hogy színésznek szeretnél tanulni. Úgy tűnik, ettől nem tágítottál, de mit szólt ahhoz a közvetlen környezeted, hogy egy művészeti suliba jelentkeztél?

 – Nálunk mindenki pedagógus. Ráadásul a nagymamám időnként elejti, hogy „Most nagy szükség van a tanárokra…” A nővérem tulajdonképpen beteljesítette a kívánságukat, mert ő tanítónő lett. Egyébként anyu kedvenc anekdotája, hogy az óvodában tanítottam a társaimat. A pedagógusok mindig is azt mondják, hogy a katedra is színpad.

 

– Miért nem a csabai Színitanodába jelentkeztél?

– Nagyon egyszerű oka van: meg akartam mutatni, hogy képes vagyok magamtól is elérni valamit. Kíváncsi voltam, hogy fölvesznek-e máshova is?

 

– És sikerült. Általában melyik színházban szerepelsz?

– A Pesti Magyar Színházban töltjük a szakmai gyakorlatunkat.

 

Tóth Geri szaval a vésztői református templomban – Fotó: behir.hu/Such Tamás

Geri a nővére, Kitty esküvőjén szaval, a vésztői református templomban, 2014. július 5-én – Fotó: behir.hu/Such Tamás

 

– Hogy érzed magad a fővárosban?

– Eleinte nagyon féltem tőle, de miután felköltöztem, többek között azzal tréningeztem magam, hogy egy térképpel elindultam valahova, majd visszafele térkép nélkül, egy másik útvonalon mentem haza, persze a „kotta” mindig ott lapult a zsebemben.

 

– No és a lényeg, hogy kerültél bele a Csabagyöngye karácsonyi klipjébe?

Kerepeczki Nóra (Kepe) – aki a tanárom volt a színistúdióban – fölhívott, hogy van-e olyan dal az interneten, amit én éneklek. „Nincs.”, feleltem. Ekkor leszúrt, amiért nincs fönt rólam videó. Közben csak találtam, majd visszahívtam, amire rákeresett és elküldte Magda Lajosnak. A muzsikus meghallgatta, hogy miképp éneklek, ez alapján írta meg a zenét.

 

– Én eddig prózában láttalak, illetve többször hallottalak szavalni, de énekelni sosem, főleg szólót… Ez honnan jött?

 – El kell járni a színistúdiós fellépesekre.

 

Tóth Geri a Csabagyöngye Stégszínpadán, 2016. szeptember 2-án – Fotó: Csabagyöngye

Tóth Geri a Csabagyöngye Stégszínpadán, 2016. szeptember 2-án – Fotó: Csabagyöngye

 

– Akár énekesként is el tudnád képzelni magad?

– Erre most nehéz válaszolni. Idén végzek; ez egy hihetetlenül nagy szerencsejáték. Nagyon remélem, hogy sikerül megmaradni színház-közelben.

 

– És egyszer majd akkora sztár (megasztár) leszel, hogy hátradőlsz a karosszékben és a lábfejeddel lerúgod a viszkis üveget az asztalról.

– Ezt már korábban megbeszéltem az ismerőseimmel, hogy ha ilyenre vetemednék, akkor abban a pillanatban vágjanak fejbe.

 

– Jelentkeztek már ehhez hasonló tünetek?

– Nem… Csak mindenki így képzeli el a színészeket, és én nem szeretnék az előítéleteknek alapot adni.

 

 

Tóth Geri: ének; Magda Lajos: zene, dalszöveg hangszerelés, hangfelvétel, stúdiómunka, háttérvokál; Magda Natália: háttérvokál; Mohos Mihály/MOHOS Film: videó és utómunka; Kerepeczki Nóra: kreatív ipari munka; a dekorációt készítették és a kisfilm szereplői voltak a CSAKK dolgozói és közösségének tagjai! Készült a Csabagyöngye Kulturális Központ gondozásában, 2020-ban.

További programok »

Itthon

Különdíjat nyert Békéscsaba a Virágos Magyarország versenyen

A Virágos Magyarország verseny idei díjátadóján 5 települési kategóriában és 6 kiemelt témában csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary az MTI-vel. A Magyar Turisztikai Ügynökség és a Virágos Magyarország szervező bizottságának különdíját város kategóriában Békéscsaba, község kategóriában Szálka érdemelte ki, a fővédnöki díj Gógánfának jutott.
10:23
FEL