A kezdeményezés diktálta összefogásnak köszönhetően több köbméter homokot szállítottak a területre, a csíkokat újrafestették, az árnyat adó fák túlterjeszkedő ágait pedig levágták és összegyűjtötték. Egy felajánlásnak köszönhetően 150 méter hosszú hálót is kaptak, ami jó szolgálatot tesz majd, hiszen sokan vannak, akik szeretik az itt elérhető szolgáltatásokat.
Szák-Kocsis Rebeka kérdésre elmondta: „Mindig nagyon jó itt a hangulat, megy a zene, jókat esznek az emberek, látszik, hogy nagyon szeretnek itt lenni. Én is ezért, a jó hangulat miatt szeretek ide járni, főleg a barátaimmal.”
Hajtmann Sára Lolóval, kétéves kisfiával érkezett:
„Már kiskorom óta járok fürdőbe, és most a kisfiammal jöttem el, aki két éves.
Miért szereted a csabai fürdőt?
Szerintem megvan minden, ami ahhoz kell, hogy az ember jól érezze magát.
Ez pontosan így van. A vízi sportokkal hogy állsz?
Régebben sokat úsztam. Most, amióta Loló megszületett már nem, de szeretem a vízi sportokat egyébként.
Nézni is, művelni is?
Á, nézni nem annyira!”
A lábtenisz vagy közismert nevén lábtengó nem kimondottan vízi, hanem közkedvelt teremsport, de előszeretettel űzik a strandokon, például a békéscsabai Árpád fürdőben is. Tudható, hogy ez a játék 100 évvel ezelőtt, az 1920-as években terjedt el Közép-Európában. Ma már korántsem annyian művelik, mint mondjuk 20-30-40 évvel ezelőtt, de azért még mindig akadnak rajongói. A sportpályák körüli rész rendbetételével az a cél, hogy ez a terület a többihez hasonlóan újra közkedvelt közösségi tér legyen, ahova a fiatalok és az idősebbek is szívesen jönnek.
Tímár Attila vállalkozó: „Ezt a hátsó vendéglátóegységet szeretnénk újra kinyitni a látogatók és különösen a fiatalok számára, mert úgy érzem, hogy ez a ligetes rész Békéscsaba egyik legszebb gyöngyszeme. Csak hát ez a mostani világ azért nem egyszerű.”
A világjárvány, illetve a kényszerű bezárás nem kímélte a csabai fürdőt sem. Mint az igazgató elmondta, a pandémia miatt egy normál üzemű időszakhoz képest 40-60 százalékos bevételkieséssel kalkulálnak. Az időjárás ugyan jelenleg kedvező, azonban a 3500 fős teltházhoz képest a jobb napokon is csak 2000-2200-an térnek be a létesítménybe.
Zsadon Endre igazgató elmondta: „Hála Istennek megnyithattunk, két hete már védettségi igazolvány nélkül is látogatható a fürdő, ami egy nagyon jó dolog. Ez látszik a létszámon is, az árbevételünkön is, ami nem utolsó, hiszen egy vállalkozásnak az is a célja, hogy bevételt termeljen. Előtte azért egy 60-40 százalékos kiesés volt. Most már azonban látjuk, hogy ível fel a forgalom, de ez ennek a nagyon jó, kellemes, hőhullámos nyárnak köszönhető.”
Az igazgató azt is hozzátette, remek dolog, hogy a sportpályák körüli rész megújulhatott, köszönet illeti a vállalkozót és a kezdeményezésben résztvevőket.