Bundesliga-csapatot győzött le a Csaba hazai pályán

18:47 | Kovács Dávid

A TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE felkészülési mérkőzésen 28–27-re legyőzte a német BSV Sachsen Zwickau együttesét a városi sportcsarnokban, kedden délután.

TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE – BSV SACHSEN ZWICKAU (GER) 28–27 (12–10)
Békéscsaba, 350 néző. Vezette: Biri Ákos, Kiss Sándor Zsombor
Békéscsaba: J. Ferreira – Aranyi, Schlegel 3, Sablic 2, Bencsik-Giricz 4, Ferreira Lopes 4 (1), Szondi 4. Csere: Szabó D. (kapus), Román 2, Sándor, Bencsik B. 3, Borbély 2, Kukely 3, Takács 1. Vezetőedző Rácz Sándor.
A Zwickau legjobb gólszerzői: Walkowiak 6 (3), Hasselbusch, Szabó L. 5-5.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/1 ill. 9/4.

A Kisvárda Kupa után hazai pályán folytatta felkészülését a TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE, Horváth Gréta és Marija Lanistanin ezúttal sem lépett pályára. Az ellenfél az előző szezonban a német Bundesligában 11. helyen végző Zwickau volt, amelynek színeiben három magyar játékos, Lakatos Rita, Győri Barbara és Szabó Laura is szerepel.

Jól kezdett a Csaba, főként Bencsik-Giricz Laura kapott kiváló bejátszásokat, amelyeket értékesített is (6–4). Emellett azért akadtak technikai hibák, így nem sikerült nagyobb különbséget kialakítani. Pedig a német csapat is rontott bőven, az első szűk húsz percben többek között három hétméterest is kihagyott. A játékrész közepén egy 4–0-s sorozatot produkáltak a hazaiak, Mariana Ferreira Lopes gólja után a 25. percben már öt volt a differencia (12–7). A félidő hajrája a német csapaté volt, miután egy időkérést is kihasználva hármat lefaragtak a hátrányból (12–10).

A térfélcsere után is a Zwickau szerezte az első találatot, de Ferreira Lopes lezárta a gólnélküli szériát, sőt, a feljavuló védekezésnek köszönhetően a 41. percben kialakult az addigi legnagyobb, hatgólos különbség (21–15). A németek ismét zárkózni kezdtek, majd Ferreira Lopest kellett egy ütközés után ápolni, aki saját lábán hagyta el a pályát és pár perccel később vissza is tért. Nem járt ilyen jól Román Dorina, akit ölben kellett levinni a játéktérről, miután egy kisebb fejsérülést szenvedett. A Zwickau nem adta fel, a beálló poszton szereplő Szabó Laurát rendszeresen megtalálták a társak, a házigazda pedig elszórta a labdákat, így az utolsó előtti percre egyre csökkent a csabai előny (27–26). Ugyan a németek egyenlítettek, de Bencsik Bojánáé volt az utolsó gól, így a lilák végül diadalmaskodni tudtak.

– Jól kezdtük az első és a második félidőt is, mindkét alkalommal négy-öt góllal elléptünk az ellenféltől. Próbáltam mindenkinek játéklehetőséget biztosítani, az ellenfél nem adta fel és a végén is fel tudott zárkózni. A kisvárdai torna első mérkőzésén és most sem voltam elégedett az emberelőnyös játékkal, abban mindenképp javulni kell – értékelt Rácz Sándor vezetőedző.

A Békéscsaba pénteken és szombaton a IV. Szabó Károly emléktornán lép pályára, újra hazai környezetben.