Az Extraliga 11. fordulójában a MÁV Előre Foxconn 3:0-ra legyőzte a BRSE csapatát Székesfehérváron, amivel a tabellán is befogta a csabaiakat.

MÁV Előre Foxconn–Swietelsky-Békéscsaba 3:0 (18, 22, 22)
Extraliga, 11. forduló, Székesfehérvár. Vezette: Adler, Varjasi.

MÁV Előre: Dvoracek 20, Andersson 4, Vacsi 8, Markovic 16, Pallag 7, Michalewicz 4. Csere: Kovács (libero), Király-Tálas. Vezetőedző: Lukasz Przybylak.

Békéscsaba: Glemboczki 10, Stepanenko 10, Bodnár 8, Pintér 9, Aydinogullari 1, Stanchulova 1. Csere: Molcsányi (libero), Becic 2, Kump, Kotormán. Vezetőedző: Tóth Gábor.

2024 első mérkőzését Székesfehérváron játszotta a Swietelsky-Békéscsaba, amely egy kis lépéselőny reményében látogatott a királyok városába, ugyanis három ponttal el tudott volna ugrani üldözői elől a második helyért folytatott küzdelemben. Tóth Gábor viszont nem számíthatott a belga nyitásfogadó ütőre, Dominika Strumilóra, aki bokasérüléssel bajlódik.

Nem kezdték jól a találkozót a csabaiak, az első kilenc labdamenetből hetet a hazaiak vittek el, támadásban és védekezésben is akadtak gondok, ezért Tóth Gábor időt kért. A vesszőfutásnak azonban nem szakadt vége, újabb timeout következett, ami után szép lassan elkezdett zárkózni a BRSE. Ám nem sikerült hosszabb, de még rövidebb sorozatokat sem összerakni, a különbség egy idővel beállt 5-6 pont körülire, majd erre még rá tudott tenni egy lapáttal a MÁV a jó nyitásainak köszönhetően.

A Csaba továbbra is futott az eredmény után, a házigazda hátsó soros támadásaival nem igazán tudott mit kezdeni, tökéletesen találták meg a réseket a pajzson. A játszma elején összeszedett hátrányt később sem volt képes ledolgozni a BRSE, ezzel hét szettlabdához jutottak és a másodikat be is ütötték.

A folytatásra már kellően felpörögtek a csabaik, a második felvonás első három pontja az övék volt, csakhogy a hazaiak azonnal eltüntették a lemaradásukat, majd a vezetést is átvették, de a BRSE újra élre állt. Rendkívül szorosan alakult a szett, aztán 6:6 után megint közétettek hármat, jött is a fehérvári időkérés. Egy ideig sikeresen őrizték a fórjukat, de 11:12 után egy maratoni labdamenet végén a fehérváriak átvették a vezetést. Oda-vissza változott, hogy éppen ki járt előrébb, és ez így is zajlott egészen a hajráig, amikor is kétpontos előnyre tett szert a házigazda. Ugyanennyi szettlabdát is harcolt ki magának, és az elsőt meg is csinálta, nagy bajba került így a BRSE.

A második etaphoz hasonlóan kezdték a harmadikat is, 3:6-ig fokozatosan növelték az előnyünket a csabaiak, aztán egy hármas sorozattal gyorsan egalizált a MÁV. A BRSE rögtön visszavette a spiccet, sőt kettővel is ellépett, a minimális előnyt pedig foggal-körömmel őrizte. 13:12-nél viszont (akárcsak az előző játékrészben) ismét a fehérváriak álltak az élre, de rögtön fordított a Csaba, kísértetiesen hasonlított ez a szett a másodikra. Üldözőkből üldözött és fordítva, így telt a periódus nagy része, viszont most nem közvetlenül a hajrá előtt, hanem kicsit korábban lógtak meg kettővel a fehérváriak. A végjátékban ezt még eggyel megtoldották, amivel meglett a három meccslabdájuk, melyekből a másodikat értékesítették.

A vége 3:0-s vereség, amivel a tabellán is beérte a BRSE csapatát a MÁV Előre Foxconn.

Lukasz Przybylak: „Örülünk a győzelemnek, főleg azért, mert végigsöpört rajtunk egy betegség és nehéz időszakon vagyunk túl. Ez még édesebbé teszi a sikert, de nem szabad elfelejteni, hogy két nagyon különböző meccset vívtunk egymással egy hónapon belül. A lényeg, hogy a pozitívumokat eltegyük magunknak!”

Tóth Gábor: „Rengeteg problémával küzdöttünk az elmúlt napokban, de ez nem mentség a mai teljesítményünkre, amire nehéz szavakat találni. Ilyen gyenge támadóhatékonysággal nem lehet mérkőzést nyerni.”