3-1 (20, -18, 10, 22)

Békéscsaba, 900 néző V.: Ujházi Mónika, Halász Enikő

BRSE: Tálas, Glemboczki (9), Pekárik (8), Perovic (8), Mlinar (15), Bodnár (7). Csere: Szpin, Molcsányi (libero), Szedmák (12), Fábián (2), Bodovics(1), Sebestyén. Szakmai igazgató: Kormos Mihály

Temesvár: Orlandea, Vasilica (9), Lupescu (7), Iancu (10), Kosekova (6), Jovanovic (10). Csere: Catargiu (libero), Carbuneanu (5), Radu, Miclaus. Vezetőedző: Paul Bogdan

AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 1. szett: 8-6, 16-11, 21-16. 2. szett: 5-8, 12-16, 14-21 3. szett: 8-5, 16-9, 21-10. 4. szett: 8-4, 16-13, 21-13.

A hazai csapat a román bajnokság ötödik helyezettje, a Temesvár ellen lépett pályára vasárnap este a BORAQUA Kupa 2018. hazai rendezésű nemzetközi felkészülési torna zárómérkőzésén. Nem volt a csabaiak keretében Sofija Medic, aki már szerződése megkötésekor jelezte, hogy ezen a napon Belgrádban van kötelezettsége, melyet a klub akceptált.  Az első szettet magabiztosan kezdte az ötszörös magyar bajnok, 8-6 után öt pontos előnyt dolgozott ki a BRSE, amelyet a játszma végéig megtartott a csapat és 25-20-ra megnyerte azt.

Fordult a játék képe a második szettben. Hosszú labdameneteket láthattak a szurkolók ebben a periódusban, melyből többször a vendégek jöttek ki jobban. Cserékkel és időkéréssel próbálkozott Kormos Mihály, de nem tudta átvenni a vezetést a BRSE, így 18-25-el, kiegyenlített a Temesvár.

A magyar bajnok, a harmadik szett elején Szedmák Réka és Lucija Mlinar játékának köszönhetően magához ragadta a kezdeményezést. A BRSE 16-9-nél történt időkérést követően nem kegyelmezett és 9 pontot szerzett, még a Temesvár csupán 1 egységre volt képes, így a csabai gárda ismét átvette a vezetést.

A negyedik szettben 13-13-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ezt követően zsinórban 8 pontot szerzett a hazai csapat, így 21-13-nál már nem volt kérdés melyik csapat nyeri a mérkőzést. Bár a végén lankadt a koncentráció, de végül 25-22-vel lezárták a Temesvár elleni mérkőzést.