A szerző, Zubreczi Dávid urbanista 25 témában/fejezetben mutatja be a laikusok számára is könnyen befogadható szakmai titkokat. A dolog pikantériája, hogy minden egyes etapnak maximum kétszótagos címe van: Anyag, Csapat, Emlék, Fal, Forma.
Már az első fejezetben, az Anyagban virtuálisan ráléphetünk Békéscsaba főterére, Illetve a néhány oldallal később a Jókai színház előtt, a Széchenyi-ligetben, vagy a megszépült vasútállomás előtti területen sétálhatunk. Nem mellesleg a város még négy fejezetben visszaköszön.
A békéscsabai származású Szloszjár György, a Garten Studio egyik tulajdonosa, vezető tervezője elmondta, 2012-ben „örökölték” a csabai főteret, ugyanis a projektet egy másik cég kezdte meg, idővel tőlük vették át a stafétabotot.
Többek között a stúdió egyik nagy dobása az volt, hogy megmentette a Szent István tér fáit a kivágástól (nyilván, ha ez manapság történik, akkor a Hatvanezer Fa Békéscsabán Egyesület aranyba foglalná a nevüket). Továbbá összehangolták az Andrássy út és a Szent István tér útburkolatát; illetve a főteret, a korábbi „historikus” hangulatával szemben fiatalos formavilággal ruházták fel.
A könyv végén néhány oldalon bemutatkoznak az iroda vezetői is. Íme, Szloszjár György egyik gondolat-gyöngyszeme:
„És most is, ha egy nyári estén hazafelé autózom leengedett ablakkal Békéscsabára, megmondom az illatáról, hogy mi növekszik a fekete kövér földben.”
A Tájépítész történetek című óriásdolgozat a könyvesboltokban és a Garten Studiótól közvetlenül is megvásárolható. (Nekem már a kezemben van. Nehéz, mint egy orosz klasszikus – persze súlyra.)