Bécsi Barbara junior magyar bajnok lett erőemelésben

2023. május 2. 11:23 | Hidvégi Dávid

Április 29-e és május 1-je között rendezte meg a Magyar Erőemelő Szövetség a Raw Erőemelő Magyar Bajnokságot Cegléden, amelyen férfi- női, ifjúsági, junior, open és masters kategóriákban indulhattak a versenyzők. A rendezvényen szép Békés vármegyei sikerek születtek, hiszen több arany és bronzéremmel tértek haza a sportolók.

A Békéscsabán tréningező, a Marvel Team SE színeiben induló Bécsi Barbara junior 63 kg-os kategóriában guggolásban 110 kg-ot, fekvenyomás 65 kilogrammot, míg felhúzásban 160 kg-ot mozgatott meg. A 20 esztendős versenyző 335 kg összetett eredménnyel junior magyar bajnoki címet szerzett. A sportoló felnőtt kategóriában is indult, amelyben az Open -63 kilós mezőnyben 4.helyen végzett. Barbara következő versenye a budapesti junior erőemelő Európa-bajnokság lesz.

A gyulai Torzsa Ferenc Masters 1 kategóriában 600 kilogrammos összetett eredménnyel magyar bajnoki címet szerzett. A vésztői Marvel Team SE színeiben induló versenyző guggolásban 215 kg, fekvenyomás 142,5 kg, míg felhúzás 242,5 kg-ot mozgatott meg.

A gyulai Ficzere Tamás Masters 2-ben 610,5 kilogrammos összetett eredménnyel aranyérmet szerzett. A Sirius színeiben versenyző sportoló 82,86 kilóval mérlegelt, guggolásban 223, fekvenyomásban 132,5, míg felhúzásban 255 kilót mozgatott meg, amivel kiérdemelte a magyar bajnoki címet. Szintén ugyanebben a kategóriában, de a 120 kiló felettiekben indult az Orosházi Toldi SE versenyzője Bodnár István is. A sportoló 625 kilós totállal lett első. (Guggolás: 230kg, Fekvenyomás: 175kg, Felhúzás: 625kg).

Sajben Dániel az Ifjúsági -59 kilós kategóriában, illetve ugyanebben a súlycsoportban, Openben nyert magyar bajnoki címet 382,5 kilós összetett eredménnyel. A Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő SE versenyzője 127,5 kilóval guggolt, 87,5 kg-ot nyomott fekve, valamint 167,5 kilogrammot húzott fel. Szintén a csabai egyesület színeiben az ifik között indult Molnár Zsolt is. A -83 kilós súlycsoportban versenyző fiatalember 495 kilós totállal a harmadik helyet szerezte meg, amit 187,5 kg-os guggolással, 115 kilós fekvenyomással és 192,5 kilós felhúzással ért el.

A Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő SE női sportolói közül Petri Regina Ifjúsági kategóriában, -84 kilós súlycsoportban 335 kilós totállal lett első, míg Mucsi Noémi Anna a +84 kg-os csoportban 325 kilós totállal lett bajnok. Lovas Mónika az Open kategóriában indult a 84 kiló feletti csúlycsoportban, ahol 487,5 kg-os összetett eredménnyel lett első.

A Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő SE versenyzője, Pluhár János a Masters 3-ban indult, ahol a 83 kilogrammos kategóriában 357,5 kg-os összetett eredménnyel lett első. (Guggolás: 125, Fekvenyomás: 92,5, Felhúzás: 140kg)

A békéscsabai Sajtos Máté Open -83 kilogrammos kategóriában indult, amelyben a 3. helyet szerezte meg. A 80,70 kilóval mérlegelő, MR Power Sportegyesület színeiben induló sportoló guggolásban 227,5 kg-ot, fekvenyomásban 137,5 kilogrammot, míg felhúzásban 267,5 kilót ért el.

A békési Gál István a felnőtt Open -105 kilós kategóriában az 5. helyen végzett. A Powerbuilder SE versenyzője guggolásban 252,5 kg-ot, fekvenyomásban 185 kilót, míg felhúzásban 280 kilót ért el, ami 717 kilós totált jelent.

A vésztői Marvel Team SE versenyzői közül Szabó Imre az Ifjúsági 83 kg-os kategóriában 390 kilós totállal a 8.helyen végzett. (Guggolás: 130 kg, Fekvenyomás: 90 kg, Felhúzás: 170 kg) Szívós Ádám pedig a 9.helyen végzett a felnőttek között 83 kg-os kategóriában 616 kilós összetett eredménnyel. (Guggolás: 192,5 kg, Fekvenyomás: 173,5 kg, Felhúzás: 250 kg)