Az azbesztet mint kiváló fizikai tulajdonságokkal rendelkező természetes anyagot egykor széles körben alkalmazták, amíg ki nem derült róla, hogy porának belélegzése daganatos megbetegedéseket okozhat. Használatát ezért már évtizedekkel ezelőtt betiltották. Így a nyugat-magyarországi azbesztszennyezés váratlanul felbukkant ügye érthető módon sokkolta és felháborította a magyar társadalmat, a közvéleményben számos jogos kérdés fogalmazódott meg az okokkal, a felelősséggel, de legfőképpen az ott élők egészségével és a megoldási lehetőségekkel kapcsolatban.
Az MTA az „Azbesztválság: tények, kockázatok, megoldások” című, multidiszciplináris tematikus nappal párbeszédre hívta a témában érintett tudományterületek szakértőit, akik hiteles, tudományosan megalapozott válaszokat adtak a közvéleményben az azbesztválsággal kapcsolatban felmerült legfontosabb kérdésekre, és közösen gondolkodtak a válság érdemi megoldásának lehetőségein.
Forrás: Helló Sajtó!