Idén szeptember 21-én rendezték meg az Orosházához tartozó Gyopárosfürdőn azt a jótékonysági futóversenyt, amely már nyolc éve támogatja a vármegyei koraszülött mentést. A szervezők az egészségmegőrzés mellett a jótékony szemléletet is szeretnék népszerűsíteni, ezért az eseményen külön versenyt hirdettek a vállalatok között „A legtöbb kilométert futó cég” címért.
– Negyedik éve nyerjük meg a legtöbb kilométert futó cégek versenyét. Ez a Polar Klíma munkatársainak identitásának részévé vált, nem telhet el úgy szeptember, hogy ne csatlakozzunk ehhez a futóversenyhez. Nagyon fontosnak tartjuk, hogy támogassuk a helyi közösségeket, ez tényleg egy olyan cél, amiért szívesen megmozdulnak a kollégák is – mondta el a Polar Klíma HR-munkatársa, Máté-Szabó Anita.
A Linamar Hungary az évenként szervezett eseménnyel szeretné a folyamatos támogatás mellett igyekszik a figyelmet az alapítvány munkájára irányítani.
– Idén több mint két millió forint gyűjt össze és ötszázan futottak a versenyen. Ennek nagyjából a fele volt a helyszíni, illetve az online nevezés a másik fele. Ez sikernek mondható, hiszen a Covid-19 járvány idején kényszerből online rendeztük meg a futóversenyt, azóta pedig hibrid módban. Így nőtt a támogatók száma, akik idén összesen 3000 kilométert futottak – emelte ki Parászka Tibor, a Linamar Hungary Zrt. humánpolitikai igazgatója.
Az orosházi székhelyű mezőgazdasági és autóipari alkatrészeket gyártó cég annak érdekében, hogy még több támogatót tudjon megmozgatni, idén bevezette a felnőtt örömfutást is, amely 2,2 kilométeres távot jelentett, így azok is csatlakozni tudtak az adományozókhoz, akik nem gyakorlott futók.
– Jó érzés látni, hogy ilyen hogy nagyon sokan voltak Gyopároson és támogatják az alapítványt, ezzel pedig szép összeget sikerült összegyűjteniük. A legnagyobb kihívás működtetni ezt a mentőautót, ezért minden forintra szükség van, amit köszönünk. Így együtt tudjuk működtetni ezt a mentőautót, ami a mai nappal 1040 kivonuláson van már túl – hangsúlyozta dr. Abdulrahman Abdulrab Mohamed.
A Viharsarki Koraszülöttmentő Alapítvány kuratóriumi elnöke kiemelte, hogy a hasonló kezdeményezések zökkenőmentessé teszik a koraszülött mentést a vármegyében. Hozzátette: ehhez az ellátáshoz szükséges továbbá a mentőautón dolgozó szakemberek önkéntes munkája és a Békés Vármegyei Központi Kórház támogatása.