Anno 1923 – Békés vármegye és a világ 1923. július közepén

2023. július 16. 15:51 | Ugrai Gábor

Kirándultak a vasutasok, tanulhattak a gyerekek, fizethettünk már százezressel is. Igazi focimeccs is volt 100 évvel ezelőtt, melyről az egyik játékosnak szünetben el kellett mennie. Tragédia a botrányosan keskeny úton.

Oktatási hír – A vármegyéből Sopronba

Vármegyei hír – Szórakoznak a vasutasok

Szünidei hír – A gyerekek örülnek?

Gyulai hír – Baleset

Országos hír – Svájcból a pénztárcába

Labdarúgás – Még korner is volt

„Múlt vasárnap Gyomán játszott a Gyac mindinkább fejlődő csapata s meglepetésszerűen bár, de megérdemelten 2:2 eldöntetlent ért el rutinos ellenfelével szemben. A nagy lelkesedéssel játszó csapat mindvégig egyenrangú ellenfele volt a gyomaiaknak. Gyac. kezdés után rögtön eredménytelen kornett ér el, s kapurugás után a Gyac. veszi át a támadást.

A nagyon szépen fejlődő Gyac. csatársor a kiváló halfsortól támogatva pompás akciókkal egymás után szebbnél szebb támadásokat vezet, melyek egyikéből már a 4-ik percben Schmidt lapos saroklövéssel gólt ér el Tovább is Gyac. támad, Gyoma kornert vét, melyet Wátz gyönyörű fejese s kétszeres kapura lövés után végül a gyomai védelem a mezőnybe továbbit Kárpótol azonban Ritter, kinek magas sarok lövése a 15 ik percben hálót ér (2:0). Ezt már a biró sem hagyja s két perc múlva 11-est itél, s azt a gyomaiak be is lövik. Hullámzó játékkal telik a félidő, inkább Gyac, fölénnyel. Kapucsere után Szvoboda hazajövetele miatt nélküle áll ki a Gyac. s hiánya nagyon meglátszott a csapat játékán, nem volt, aki az egész csapat játékát vezesse. A Gyac. rögtön kezdés után kiegyenlít, s továbbra is majdnem mindig támad, de más eredményt már elérni nem tud a Gyac. szívós és elszánt védekezése miatt. Viszont a félidő végén lendületbe jövő Gyac. csatársort a biró akasztja meg az eredmény elérésében. Vasárnap délután negyed 6 órakor a vásártéri pályán revansmérkőzést tartanak a csapatok. A Gyac. szép játékával és jó eredményeivel elérte azt, hogy mindinkább többen érdeklődnek a városban a futball iránt. Megállapíthatjuk, hogy a Gyac. folyton javuló játéka megérdemli a nagy érdeklődést, s ennek megfelelőleg a Gyac. nivós programról gondoskodik akkor, amikor a környék legjobb csapatait köti le csapatának ellenfelül. A vasárnapi mérkőzésen fenti eredményt, esetleg Gyac. győzelmet várunk.”