A Tatabánya jutott fel az NB II-be a Békéscsaba elleni osztályozón

2024. június 9. 19:27 | Hidvégi Dávid

Nem sikerült az osztályozón keresztül feljutnia az NB II-be a Békéscsaba 1912 Előrének, miután hazai pályán vasárnap 2–1-es vereséget szenvedett a Tatabánya ellen. A párharc első mérkőzésén 2–2-es döntetlen született.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE – OPUS TIGÁZ TATABÁNYA 1–2 (0–0)
NB III-as labdarúgó mérkőzés, osztályozó, Békéscsaba, 2150 néző. Vezette: Kovács J. (Bornemissza, Horváth R.)
BÉKÉSCSABA: Póser – Hodonicki, Albert (Kovács G., 63.), Bora – Komáromi (Mihály, 66.), Farkas, Zvara, Pintér, Kóródi (Mikló, 79.) – Ilyés (Sármány, 67.), Vólent (Zádori, 67.) Vezetőedző: Csató Sándor
TATABÁNYA: Lóth – Molnár (Kiprich D., 60.), Krupánszki, Székely, Katona – Buna, Kovács I. (Soltész, 60.), Szegleti – Szalánszki (Klausz, 70.), Árvai, Letenyei. Vezetőedző: Gyürki Gergely
Gólszerzők: Buna (46.-öngól) ill. Letenyei (51.), Árvai (82.)

A két csapat első mérkőzésén 2–2-es döntetlen született Tatabányán, így tiszta lappal kezdtek a felek a békéscsabai visszavágón. A szabályok értelmében döntetlen esetén kétszer tizenöt perc hosszabbítás következett volna, ha pedig ott sem döntöttek volna az együttesek, akkor tizenegyespárharcban dőlt volna el a feljutás kérdése. Erre azonban nem volt szükség, ugyanakkor a csabai szurkolók nem ilyen végkifejletre számítottak...

A Tatabánya a 3. percben veszélyeztetett először, egy középre tett labda után Komáromi Csongor szabadított fel. A 10. percben Szegleti Gergely lódult meg a jobb oldalon, középre rúgott labdáját Póser fogta. A 12. percben Vólent Roland került helyzetbe, de nyolc méterről eleresztett lövését Lóth Péter hárította, az ezt követő szöglet után Bora György fejelt kapu mellé. A 16. percben Hodonicki Márk adta haza a labdát, amit Póser Dániel hosszan vett át, de Albertnek sikerült felszabadítania. A 19. percben Szalánszki Gergő 18 méteres szabadrúgását Póser bravúrral hárította, majd egy perccel később a másik oldalon Pintér fejesét Lóth fogta magabiztosan. A 27. percben Ilyés lövését Buna blokkolta. A 36. percben Pintér Norbert 20 méteres, ballal eleresztett lövését Lóth hárította, majd pár pillanattal később Árvai közeli lövését Póser védte, gól pedig már a félidő hátralévő perceiben sem született.

Jól kezdődött a Békéscsaba számára a második félidő, a 46. percben Hodonicki futott el a jobb oldalon, beadása után Buna Gábor a saját kapujába lőtt (1–0). A hazaiak nem sokáig örültek a vezetésnek, ugyanis az 51. percben Katona Károly beadása után Letenyei Zalán Zvarát megelőzve 6 méterről a hálóba lőtt (1–1). Az 57. percben Pintér 30 méteres szabadrúgását Lóth tolta ki a léc alól. A 76. percben a Bányász közel állt a vezetés megszerzéséhez, Póser azonban a gólvonalon fogta labdát. A 82. percben már nem kerülte el a bekapott gólt a Békéscsaba, Árvai Dániel kapott remek labdát a csereként beálló Kiprich Dánieltől és lőtte el a labdát Póser mellett (1–2). A 84. percben egy szöglet után Kovács Gergő fejese után egy vendég védő a gólvonalról tisztázott. A 86. percben Albert István fellökte Árvait, amiért a játékvezető azonnal felmutatta a piros lapot. Az eredmény a továbbiakban már nem változott, így a Tatabánya 4–3-as összesítéssel megnyerte a párharcot és bebiztosította a helyét a másodosztályban.

A Békéscsaba abban az esetben juthat fel az NB II-be, amennyiben a Magyar Labdarúgó Szövetség legjobb nem feljutóként felkéri a szereplésre, ugyanis a Szombathelyi Haladás licencproblémák miatt nem indulhat a másodosztályban, így egy hely kérdése még nyitott. A másik ágon 3–1-es összesítéssel a Szenlőrinc diadalmaskodott a Putnokkal szemben. Az Előre az NB III bajnokcsapatai közül a legtöbb pontot gyűjtötte be, szám szerint 81-et.