A Széchenyi az Oktatási Hivatal Bázisintézménye

2017. március 2. 14:10 | behir.hu

Az Oktatási Hivatala köznevelési elnökhelyettese a Békéscsabai SZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiumát érdemesnek ítélte az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselésére. Az Okt

Az Oktatási Hivatal által kiírt az „Oktatási Hivatal Bázisintézménye” felhívására benyújtott rendkívül magas színvonalú pályaművek közül a Pedagógiai Oktatási Központ és a bíráló bizottság javaslatai alapján az Oktatási Hivatala köznevelési elnökhelyettese a Békéscsabai SZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiumát érdemesnek ítélte az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselésére.

A Békéscsabai SZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma Békés megye legjobb szakgimnáziumaként a két tanítási nyelvű képzés területén, a matematikai tehetséggondozás, a szakképzés, a sport tehetséggondozás területén rendelkezik pedagógiai innovációkkal, vállalja ennek bemutatását.

A cím elnyerésével az intézmény vállalja, hogy a szakmai támogatását, segítségét igénybe vevő intézmények részére — legalább havi egy alkalommal, esetenként igény szerint — lehetőséget biztosít a hospitálásra, műhelymunkákat tart, valamint igény szerint helyet biztosít a Pedagógiai Oktatási Központ (POK) által szervezett pedagógus-továbbképzések és egyéb szakmai programok, rendezvények számára.

Az intézmény alkalmazásában álló mesterpedagógus szaktanácsadó, vagy a vezető által megbízott pedagógus a területileg illetékes POK-kal együttműködésében szervezi, koordinálja a bázisintézményi feladatok ellátását.

További programok »

FEL