Kosárlabda: Nem tudta tartani a lépést a nagykőrösiekkel a Békéscsaba

A férfi kosárlabda NB I/B Zöld csoportjának harmadik fordulójában a Nagykőrösi Sólymok KE csapatával mérte össze erejét a Békéscsabai KK együttese hazai pályán. A hullámzó mérkőzésen végig a vendégek diktálták az iramot, végül 66-87-ra győzték le a csabaiakat, akik így az idénybéli harmadik mérkőzésüket is elveszítették.

Békéscsabai KK - Nagykőrösi Sólymok KE (17-25, 18-18, 17-23, 14-21)

NB I/B-s kosárlabda-mérkőzés, Békéscsaba, Békéscsabai Evangélikus Sportcsarnok

Vezette: Sallai István József, Domán István, Fülöp Ádám László (Zalai Ákos István)

Nagykőrösi Sólymok KE: Mészáros B. 2, Béres B. 4, Kónya L. 4, Molnár M. 5, Molnár B. 7, Tóth B. 8, Sárai- szabó Zs. 11, Csorvási M. 12, Fehér P. 13, Irimia K.  21, Tóth M. 22, Hőgye A. 24, Filep Á. 26, Mári Gy. 99  Vezetőedző: Klepej Roland

Békéscsabai KK: Kovács J. 0, Vágvölgyi Á. 3, Bagi Zs. 6, Vodila B. 8, Balog G. 9, Botta-Dukát K. 11, Szarvas P. 13, Cvijin P. 14, Hajdu M. 15, Csák D. 18, Scherber K. 20, Botos R. 24, Erdős K. 27, Kurtucz F. 33, Vezetőedző: Gura Norbert

Fotó: Kintner Nikolett /behir.hu

Az első negyed elejét az ellenfél csapat kezdte jobban, a 8. percre 12-25-re vezettek a Sólymok, a negyed végére azonban sikerült 17-25- re felzárkóznia a hazai csapatnak.

A második negyedet a Békéscsabai KK kezdte jobban, 13. percre viszont sikerült kiegyenlíteni 27-27-re az állást a vendégcsapatnak, a csabai ekkor volt képes egyedül az ellenfél fölé kerekedni 28-30-ra. A játék ekkor kiegyenlítettnek bizonyult, ám az ellenfél 33-34-es állásnál egy 10 pontos sorozattal átvette a vezetést, 33-43-ra tornázta fel pontjait. A negyed során mindkét csapat 18-18 pontot dobott, ám a végére 35-43 lett az eredmény.

A harmadik negyedben egyre jobban nőtt a különbség a két csapat között, a Békéscsabai KK már nem tudta megközelíteni az ellenfél csapatát, mindössze 17 pontot dobott a Nagykőrösi Sólymok KE 23 pontjával szemben , végül 52-66-os eredménnyel fordultak az utolsó negyedre.

A negyedik negyed is a nagykőrősi csapat dominálta végig, 21 pontot szerzett, míg a hazaiak összesen 14 pontot dobtak. Ezzel a meccs végeredménye 66-87 lett.

Gura Norbert, a csapat vezetőedzője elmondta, hogy nagyon hektikus volt a mérkőzés. Többségében jó ritmusban és átgondoltan játszott a csapat, de a nagykőrösiek sebességváltásával már nem tudták tartani a lépést.

– Amin mindenképpen sokat kell fejlesszünk, az egyéni és a csapatvédekezésünk. Nagyon sok könnyű kosarat engedtünk a Nagykőrösnek, könnyen eladott labdákból könnyű kosarakat, illetve korai, vagy rossz döntéshozatalból elvállalt dobásokból. Úgy gondolom, voltak jó periódusaink is, amikor tudtunk ritmust váltani és elkezdtünk egy kicsit nagyobb dinamikával gyorsabban kosárlabdázni – fogalmazott a csapat vezetőedzője.

Szarvas Péter, a csapat bedobójaként elmondta, hogy bár nagyon jól indultak, a mérkőzés további részén a sok ki nem kényszerített hibát megbosszulta az ellenfél.

– A csapatvédekezésünk az elején egyben volt, megvoltak a labdák, próbáltunk is belőle indulni, de sok kétes helyzet volt, amiből nem tudtunk kosarat szerezni. A visszafelé védekezésünkön lehetett volna javítani sokat, mert mi megszenvedtünk a kosarakért, nekik pedig mindig könnyű kosaruk volt. Mindenki odatette magát a pályán, az energiával nem volt probléma. Nagyon sok pontatlanság volt, amin dolgozunk, hogy meccsről meccsre kijavítsuk és ne adjunk ennyi lehetőséget az ellenfélnek – emelte ki a Békéscsabai KK játékosa.

A Békéscsabai KK így a tabella 11. helyére csúszott le. A következő mérkőzését október 18-án, pénteken este játssza a Vásárhelyi Kosársuli ellen idegenben.