A következő négy évre választott tisztségviselőket az iparkamara

2024. augusztus 30. 14:14 | Fajó Attila

Tisztújító Küldöttgyűlést tartott a Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara. Az eseményen az iparkamara tisztségviselőit is megválaszottták a következő négy éves időszakra.

A Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara immár negyvenedik alkalommal tartotta meg tisztújító küldöttgyűlését, melynek a Békés Vármegyei Kormányhivatal díszterme adott otthont.

– Szövevényes választási rendszerünk van, így a mai alkalom már végkifejlete annak a folyamatnak, mely során az itt megjelent küldöttek megválaszthatják majd a következő ciklus vezetését a kamarában – mondta el dr. Orosz Tivadar elnök, aki hozzá tette: az elmúlt négy évben számos kihívással találkozott szervezetük, ám ugyanakkor a legnagyobb kormányzati támogatást is ebben az időszakban élvezhette. 

A küldöttgyűlésen személyesen is megjelent dr. Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, aki kiemelte: Békés vármegye már nem elmaradott, hanem fejlődő régió. A küldöttgyűlésen elmondott előadásában továbbá az iparkamara előtt álló jövőképet vázolta fel és arra buzdította jelenlévőket, hogy a kor kihívásiara megfelelő válaszokat adjanak.

A Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara megválasztott tisztségviselői:


- elnök: Dr. Orosz Tivadar, Controlinvest Kft., Békéscsaba
- általános alelnök: Bődi János, Integrál Építő Zrt., Szarvas
- Az ipari tagozatból választott alelnök: Szabó Géza, Euro-Unior Kft., Orosháza
- A kereskedelmi tagozatból választott alelnök: Vozár Márton, ERVO-LIME Kft., Békéscsaba
- A kézműipari tagozatból választott alelnök: Palkóné Zámbó Edit, egyéni vállalkozó, Békéscsaba

Galéria

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL