A köszönet sokat ér! – Emléktáblát avattak a BMKK-ban

2024. december 13. 08:21 | Bere Mátyás

Küldjön egy pozitív gondolatot a Békés Vármegyei Központi Kórház munkatársainak! – ezt a felhívást a kórház egyik betege, Barta István Zoltán kezdeményezésére hozták létre. Az adventi időszakban különleges lehetőséget kínál az intézmény honlapja valamennyi beteg, hozzátartozó és vármegyei lakos számára, hogy kifejezzék köszönetüket és elismerésüket a Békés Vármegyei Központi Kórház munkatársainak. 

Barta István Zoltán korábbi beteg egy-egy emléktáblát adományozott a Békés Vármegyei Központi Kórház gyulai és békéscsabai intézményeinek, emellett Gyulán helyet kap egy alkotás, egy bőrből készült szív formájában és egy 9125 aláírást rejtő könyv is, amelyet szintén átnyújtott az intézmény dolgozóinak. Az aláírások pedig az egészségügyi dolgozók iránt táplált szolidaritást, hálát szimbolizálják.

 

Fotó:  Behir.hu

 

– Idén júniusban kerültem be a kórházba és negyvenhárom napot töltöttem itt, mialatt jópárszor megmentették az életemet. Ezért hálából mindkét kórháznak, a csabainak és a gyulainak is egy-egy márványtáblát adományozok. Ötször hoztak vissza a halálból, úgyhogy nagyon hálás vagyok az összes doktortól, doktornőtől kezdve mindenkinek, aki velem foglalkozott, mert most itt vagyok, itt lehetek – mondta Barta István Zoltán, majd kiemelte, hogy fantasztikus emberek dolgoznak a Békés vármegyei egészségügyben.

Hamarosan, advent 4. hetében 2024. december 15. és 24. között zajlik az a különleges kezdeményezés, amely által Békés vármegye lakossága, a kórház betegei és hozzátartozóik megköszönhetik a kórház munkatársainak áldozatos munkáját. A kezdeményezés részeként a www.bmkk.eu főoldalán egy interaktív szekcióval várják a látogatókat.  A köszönetnyilvánítást az ajándékdobozra kattintva fejezhetik majd ki, így támogathatják a kórház munkatársait és ezzel részt vehetnek a szeretet és megbecsülés népszerűsítésében, megosztásában.  Minden kattintás az ajándékdobozra egy különleges üzenetet jelent erőt ad és kifejezi, hogy értékelik a fáradozásaikat, különösen az ünnepek alatt, amikor az egészségügyi dolgozók nem a szeretteikkel ünnepelnek, hanem ápolják és gyógyítják a betegeket.

 

Fotó:  Behir.hu

További programok »

Friss hírek

Halálos közúti baleset okozott a békési férfi, vádat emeltek ellene

Halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat a Gyulai Járási Ügyészség és vádiratában próbaidőre felfüggesztett fogházbüntetés és közúti járművezetéstől eltiltás büntetés kiszabására tett indítványt egy 43 éves büntetett előéletű békési férfival szemben, aki 2023 decemberében Békésen segédmotorkerékpárral zebrán gázolt el egy 86 éves békési férfit.
11:00
FEL