Javításokat végeztek a békéscsabai és gyulai kórházban a hőség miatt

09:38 | behir.hu

Az extrém hőség továbbra is komoly terhelést jelent az országban, és Békés megyében is intézkedésekre volt szükség. A pénteken közzétett kormányzati jelentés szerint javításokat végeztek a békéscsabai és a gyulai kórház klímaberendezésein is. Az országos hőségriasztást ugyan szombattól másodfokúra mérséklik, de a következő napokban továbbra is 40 Celsius-fokot megközelítő hőmérséklet várható.

A jelentés szerint a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság felelősségi körébe tartozó fekvőbeteg-ellátó intézmények közül több kórházban kellett műszaki beavatkozást végezni a hűtőrendszereken. Békés megyében a békéscsabai és a gyulai kórház is érintett volt.

Országosan csütörtökön 33 esetben kellett mentőt riasztani hőség okozta tünetek miatt, a hőségriasztás kezdete óta pedig már 151 ilyen esetet regisztráltak. A hatóságok arra figyelmeztetnek, hogy a tartós kánikula különösen az idősekre, a kisgyermekekre és a krónikus betegekre jelent veszélyt.

A Belügyminisztérium adatai szerint az elmúlt időszakban 63 alkalommal riasztották a tűzoltókat erdő- és vegetációtüzekhez, a hőségriasztás kezdete óta pedig összesen 665 ilyen eset történt. Magyarország egész területén továbbra is tűzgyújtási tilalom van érvényben.

A HungaroMet előrejelzése alapján a rendkívüli hőség a jövő hét közepéig kitart, csapadékra továbbra is csak kevés esély mutatkozik.

Forrás: MTI

További programok »

Friss hírek

Rácz Gergő koncertje töltötte meg a Szent István teret

Rácz Gergő élő koncertje koronázta meg szombat este a Csabagyöngye Szüreti Nap programjait a Szent István téren. A Fonogram-díjas énekes, zeneszerző és producer zenekarával lépett színpadra, energikus koncerttel zárva az első alkalommal megrendezett szüreti rendezvényt.
08:23
FEL