A judós Szentandrászki Gréta idén két hatost is dobott

2019. november 27. 07:22 | Such Tamás

Szentandrászki Gréta, a BM Kano Judo SE 14 éves versenyzője 2019-ben, tavasszal a Diákolimpián, illetve a hétvégén, a Serdülő Magyar Bajnokságon is a dobogó csúcsára állhatott.

Elmondása szerint hét évesen, bátyja, Levente hatására kezdte ezt a csöppet sem kislányos sportot. Már kilenc esztendősen, az első versenyén, Domaszéken a nyakába akasztották az első aranyérmét, azóta már annyi csillogó medált gyűjtött, hogy szinte be sem lehet csukni a családi vitrin ajtaját.

Ha nem is zsinórban, de ez már a harmadik országos aranya. Emellett Serdülő A válogatott kerettag is lett.

Gyáni János és Szentandrászki Gréta

Előfordult már, hogy Gréti veszített a lelkesedéséből? – kérdezem Gyáni Jánost, a BM Kano mesterét, aki határozott nemmel válaszolt. Noha tavaly volt egy kisebb hullámvölgy – folytatja –, amikor nem a terveink szerint jöttek az eredmények, de nem volt vészes, mert akkor is mindig benne volt az első ötben. Azonfelül annyira alázatos, hogy nem is félek, hogy kedvét szegi.

A csabai judoka példaképe a KSI-s Joó Abigél, a 2012-es londoni olimpia 5. helyezettje, ráadásul mindkettőjük alkata és a stílusa hasonló, a fő erősségük pedig a belső combdobás.

Kara Bence, Gyáni János és Szentandrászki Gréta

Nem mellesleg a békéscsabai Eva általános suli nyolcadikos tanulója nemcsak a tatamin, hanem az iskolában is maximalista – kitűnő tanuló, hat tárgyból van dicsérete; sportpszichológus szeretne lenni.

Gyáni János továbbá elmondta, december 17-én (kedd) délelőtt, a CsabaPark Rendezvénycsarnokában megrendezik a japán-magyar csapattalálkozót (junior-ifi korosztályúak számára), és 15.30-19.30 között pedig közös edzés lesz – ahova mindenkit szeretettel várnak.

Such Tamás

***

A hétvégén, Siklóson megrendezett versenyek eredményei:

Serdülő „A” magyar bajnokság:

Szabó Carolina -44kg és Szentandrászki Gréta -63kg magyar bajnokok; Kara Bence +81kg – 2. hely; Bozó Bence +81kg – 5. hely; Kiss Huba -60kg – 5. hely; Kovács Antal +81kg (egy győztes mérkőzést követően vállsérülést szenvedett, így pontszerző 7. lett). Az éremtáblázat szerint a BM Kano Judo SE 50 egyesület közül az előkelő negyedik helyen végzett.

III. osztályú felnőtt országos bajnokság:

Lipták Fanni 78kg – 3. hely; Szentandrászki Levente +100kg – 5. hely; Lipcsei Attila -90kg – 7. hely.