Szente Réth Katalin kiemelt két nagy különbséget a keresztény és a modern időbeosztás között.
– Keresztényként és 21. századi emberként kicsit kettősségben élünk. A 21. századi szemlélet idegen szóval mondva lineáris, ami azt jelenti, hogy mindig azt nézzük, hogy mi a következő lépés, mi van előttünk, hogyan haladhatunk előre, míg a keresztény időszemlélet az ciklikus, ami azt jelenti, hogy újra és újra visszatérnek ugyanazok a dolgok – fogalmazott Szente Réth Katalin.
A lelkész hangsúlyozta: mindkét szemlétre szüksége van az embereknek a boldoguláshoz, így minden esetben komoly szerepet játszik az, hogy vezetjük-e a teendőinket. Hozzátette, hogy naptár, vagy határidőnapló vezetésével könnyebben lehet beosztani az időt és a felkészülés az adott eseményekre is sokkal gördülékenyebbé válhat.
– Ha már egyfelől egy leírt feladatot sikerült teljesíteni, az mindig jó érzéssel tölti el az embert, másfelől pedig, ha sikerül rendszerességet vinnünk a hétköznapjainkba, például a vasárnapi templomba járással, az egy nyugalmat, kiszámíthatóságot kölcsönöz a rohanó életünknek, amire mindannyiunknak nagy szükségünk van – folytatta gondolatai Szente Réth Katalin.
Újévi fogadalomként pedig, ha az időbeosztásunkat tesszük helyre, akkor sok minden más ís újra rendbe jöhet magától.
Illusztráció: pexels.com