A holokauszt áldozatainak emléknapja a gyulai Erkel gimnáziumban

2023. április 17. 14:57 | Fajó Attila

Holokauszt áldozatainak emléknapja alkalmából megemlékezést és interaktív kiállításmegnyitót tartottak hétfőn délelőtt a gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégiumban. A diákság az eseményen többek között a deportálásokat átélő magyar írók beszámolóiból felolvasott részleteket hallgathatták meg.

A szevezők a Vas István, Radnóti Miklós, Örkény István és Bartis Attila tollából származó irodalmi szövegek segítségével igyekeztek közel hozni a diáksághoz a múlt században történt szörnyű eseményeket.

 

– A náci Németország által elkövetett etnikai alapú népirtás áldozatai ártatlanul szenvedtek egy kirekesztő és elnyomó politikai rendszerben. A társadalmi megemlékezés azért fontos, hogy a múlt elkövetett bűnei soha többet ne ismétlődhessenek meg – mondta el Zámori Ida intézményvezető, aki hozzátette, a jövő generációinak is tisztában kell lenni a történelemnek a holokauszt idején megesett dicstelen eseményeivel. 

 

Kiss László, a Zachor Alapítvány gyulai nagykövete, egyben gimnáziumi tanár kiemelte, hogy alapítványuk a túlélők, érintettek személyes történetének feldolgozásában és ismertetésében érdekelt. A Zachor Alapítvány által szervezett "A művészet az elmondhatatlan tolmácsolása" című kiállítás segítségével a haláltáborokat megjárt áldozatok történetét ismerheti meg a diákság.

Galéria

 

További programok »

Itthon

Júliustól felgyorsul a kórházakban hagyott újszülöttek örökbefogadási eljárása

A hó elején lépett hatályba az a friss törvénymódosítás, amely lehetővé teszi, hogy a kórházakban hagyott újszülött gyermekeket minél hamarabb örökbe lehessen adni. A törvénymódosítás célja, hogy az újszülött a lehető leggyorsabban gondoskodó családhoz kerülhessen – ismertette Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.
14:12
FEL