A helyzetkihasználás döntött az NB III-as rangadón

17:54 | Bimbó Lajos

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójában a Gyulai Termál FC hazai pályán fogadta a Monori SE együttesét szeptember 28-án. Az Ekker Attila irányította fürdővárosi keret a vele azonos pontszámmal álló riválisával vívott kíméletlen csatát, amelyben a helyzetkihasználás volt a döntő.

Gyulai Termál FC–Monori SE 1-3 (1-2)

Gyulai Termál FC: Kertész Dániel, Nagy Sándor, Kukla Zsombor, Ilyés Tamás (Csicsely János), Zelenyánszki László (Kepenyes Ármin), Czirok József, Zabari Dávid, Katona György (Geiger Nobert), Trescsula Máté, Sztankó László (Vörös Barnabás), Szabó Zsombor (Kovács Zsolt). Csere: Dolezsán Dávid, Füstös Krisztián, Radacu Constantin Sorin, Varga Tamás. Vezetőedző: Ekker Attila.

A gyulai csapat a tabella éléről várhatta a harmadosztály rangadóját, ahol a vele azonos pontszámmal álló Pest vármegyei gárdával kellett szembenéznie. A fokmérőnek is nevezett gyulai forduló közönségszórakoztató jelenetekkel kezdődött, hiszen a vendégcsapat már az ötödik percben megszerezte a vezetést. A fürdővárosi drukkerek azonban nem sokáig ültek a helyükön, hiszen két perccel később Ilyés Tamás egyenlítő találatát ünnepelhették. 1-1.

A monori gárda a 34. minutumban gondoskodott róla, hogy ne döntetlennel mehessenek pihenőre a felek, amikor szabadrúgásból juttatta a játékszert juttatott a gyulai kapuba. 1-2.

A fordulás után a hazai együttes azonnal átvette a játék irányítását, szinte minden pillanatban a gyulai együttesnél volt a labda. A rendre kidolgozott helyzeteket egyik gyulai játékosnak sem sikerült a gólvonal mögé juttatni, ellenben a monori előny tovább nőtt a 65. percben, amikor Horváth megszerezte saját maga és csapata harmadik találatát. 1-3.

A fürdővárosi keretnek a végjátékban is volt esélye a döntetlenre, két ziccert is kidolgozott, ám egészen a lefújásig képtelen volt megzörgetni ellenfele hálóját.

A Gyulai Termál FC csapata elszenvedte első vereségét az NB III.-as bajnokságban. A fürdővárosi gárda hamarosan ismét pályára lép, hiszen a hétvégi fordulóban a METN-FC Dabas SE otthonába utazik.