Szinte nem volt a 4-es Honvéd utcai sporttelepnek olyan szegmense, ahol ne lett volna valamilyen program. A folyamatosan bővülő létesítményt általában a játékosok és edzőik lepik el délutánonként az edzések alkalmával, de ezúttal a szülők és a testvérek is jelen lehettek, hiszen ez az esemény a családoknak szólt. A famíliák közösen rúgták a bőrt vagy éppen a főzésben jeleskedtek, hiszen az akadémia pörköltfőző versenyt és pizzasütést is szervezett. A pizzasütésből befolyt összeg felét, Trabach János gyógyulására fordította az egyesület, míg a tombola jegyek bevételét teljes egészben a szarvasi tűzoltó kezelésére fordítják.
– Sajnos van egy olyan apropója is ennek a rendezvénynek, hogy jótékonykodnunk kell, aminek azért nem örülök, mert az egyik kis srácunk édesapja küzd egy betegséggel. Nagyon sok pénzt kellene összegyűjteni, ezért mi is beálltunk a gyűjtésbe. Azt kell mondjam, hogy mind a szülők, mind a munkavállalók, mind a gyerekek, mindenki, aki részt vett ezen a napon, alkotott és így egy olyan összeget sikerült összegyűjtenünk, amire büszkék lehetünk – fogalmazott a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia szakmai vezetője.
Boér Gábor érkeztével nemcsak az akadémia struktúrája és a képzés változott, hanem vele együtt egy nyitottabb szemlélet is érkezett a nagyszabású családi programok iránt. Az egyesület szilveszterkor például közös focizást szervezett. A május elsejei családi nap pedig annyira jól sikerült, hogy gondolatban már el is kezdték szervezni a következőt.
– Hagyományt szeretnénk teremteni és tovább növelni a rendezvény színvonalát. Ha jól számoltunk, akkor 500 és 600 közé tehető a mostami létszám. Szeretnénk jövőre elérni az 1000 főt és még színesebb programokat behozni erre a családi napra. Szeretnénk azt, hogy ez egy olyan program legyen a melós hétköznapok között, ahol mindenki tud egy kicsit fújni, egy kicsit a kohéziót növelni és még jobb hangulatot teremteni az akadémián – fogalmazott Boér Gábor.
Délben egy különleges program, kapusháború vette kezdetét ahol a hálóőrök csatáztak egymás ellen a gólszerzésben. Ezt U7-től az U17-es korosztályig szervezték meg. A gyermekek hangosan, dobokkal szurkoltak egymásnak.
– Azért lettem kapus, mert nem volt kedvem futni, utálok futni és ez volt az a terület amiben kiemelkedő vagyok. Az első körben rúgtam három gólt, így továbbjutottam a következőbe. Szerencsére nagyon sokan támogatnak, köszönöm nekik – árulta el kérdésünkre Karácsonyi Vencel.
Valahol apáról fiúra szállt a labdarúgás, hiszen a békéscsabai nevelésű, egészen az NB I-ig jutó Germán Tamás kisfiát is megtaláltuk a célba lövésnél. A játékos utolsó állomáshelyén, Szegeden tíz évet húzott le, az NB II-ben 237 meccsen 64 gólt szerzett.
– Kis koromban is sokat fociztam apával, illetve apa szerintem Szeged legjobb játékosa volt. Inkább a foci, mint bármely másik sportág – mondta Germán Máté.
A főbb programokon túl volt például óriás darts, élő csocsó, teqball, alaptechnika fejlesztő játék és lövőerő mérés. Az esemény zárásaként az U17-es csapat mérkőzött meg az edzők különítmémnyével.