A Debrecen kiütötte a Békéscsabát a Magyar Kupából

2024. szeptember 14. 22:21 | Hidvégi Dávid

A Magyar Kupa 3. fordulójában az ősi rivális Debreceni VSC-t fogadta hazai pályán a Békéscsaba 1912 Előre. Az osztálykülönbség kiütközött a mérkőzésen, hiszen az NB I-es DVSC könnyedén vette az akadályt.

MAGYAR KUPA 3. FORDULÓ (A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
Békéscsaba–Debreceni VSC 0–4
Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés a 32 közé jutásért. Békéscsaba, 1650 néző. V.: Bogár Gergő (Garai Péter, Berényi Ákos).
BÉKÉSCSABA:  Póser – Komáromi (Maronyai 66.), Kovács G., Albert, Mikló – Kuzma, Szabó B., Tóth M. (Pintér, 77.), Szatmári I. (Pelles (57.) – Vólent (Sármány, 57.), Czékus (Czékus, 77.). Vezetőedző: Csató Sándor.
DEBRECEN: Megyeri – Kocsis G. (Szuhodovszki, 68.), Dreskovics (Sztojkovics, 81.), Pëllumbi, Ferenczi – Kocsis D., Szűcs, Lagator (Braga 67.), Szécsi – Dzsudzsák (Durasek, 77.) – Bárány (Silu, 77.). Vezetőedző: Máté Csaba.
Gólszerző: Bárány (10., 46., 56. – 11-esből), Dzsudzsák (26.)

(Fotó: Bere Mátyás)

A Debrecen rögtön egy letámadással kezdett: Dzsudzsák Balázs kapott jó labdát a tizenhatos előterében, azonban a kaput már nem találta el. A 6. percben a Békéscsaba is próbálkozott: egy szabadrúgás után Vólent Roland löketét Megyeri Balázs hárította. A 17. percben egy szöglet után Szécsi Márk lövése fölé szállt. A 20. percben ismét Dzsudzsák szögletéből próbálkozhatott a Debrecen, de Bárány ezúttal nem talált be. A 22. percben egy óriási helyzetet hagyott ki Szabó Bálint, aki ugyan minden játékost lefutott, de a kapus hamarabb ért a labdához és tisztázott. A 26. percben Dzsudzsák Balázs 28 méteres szabadrúgással duplázza meg a vendégek előnyét (2–0).

Nem változott a játék képe

A második félidőt is a DVSC kezdte intenzívebben, az 55. percben egy támadás után Szécsi Márk próbálkozott. A Debrecen az 56. percben már a harmadik gólját szerezte, Bárány Donát érkezett középen (0–3). A DVSC a 63. percben büntetőhöz jutott, amit Bárány értékesített, ezzel mesterhármast szerzett (0–4). Csató Sándor ugyan hajtott végre változtatásokat a csapatán, de a cserék sem segítettek. A találkozó 4–0-ás debreceni győzelemmel ért véget, így a vendég csapat jutott be a Magyar Kupában legjobb 32 közé.

A Magyar Kupa sorsolását szeptember 16-án, 18:30 perctől tartják az M4 Sport csatornán. A Békéscsaba legközelebb szeptember 22-én a Gyirmót FC Győr otthonában lép pályára az NB
II-ben, majd egy héttel később, szeptember 29-én a Szentlőrincet fogadja hazai pályán.

MESTERMÉRLEG

Csató Sándor: – Mindent beletettünk, amit csak tudtunk, de fejlődnünk kell védekezésben és javítanunk kell a helyzet-kihasználásunkon is. Sajnos ma sem számíthattunk több játékosunkra.

Máté Csaba: – Nagyon örülök a győzelemnek. Szerettük volna, hogy az történjen a pályán, amit mi szeretnénk, ami többé-kevésbé meg is valósult. Korán gólt szereztünk, de támadásban maradtunk, helyzeteket dolgoztunk ki és megszereztük a győzelmet.