A Csabai Garabonciás Napok korábbi diákpolgármester-jelöltjeit keresik

2019. augusztus 24. 11:31 | behir.hu

"Tiszteld a múltat, hogy érthesd a jelent és munkálkodhass a jövőn!" - Széchenyi István gondolatait szem előtt tartva, a Csabai Garabonciás Napok szervezői összegyűjtötték egy mappába az elmúlt 27 év történetét.

A szervezők az egykori diákpolgármester-jelöltek névsorait, a Csabai Garabonciás Napok programjait és a rendezvényekről szóló tudósításokat szedték egy csokorba. 

A mappába – amelyben ott vannak a Békéscsabai Médiacentumhoz tartozó Csabai Mérleg egykori cikkei is – idekattintva lehet betekinteni.  

– Szeretnénk megtalálni mind a 217 diákpolgármester jelöltet, ezért mindenkit arra kérünk, hogy segítse megosztásával a kutatásunkat! Kérünk minden egykori jelöltet, írjon egy kommentet a saját évének táblázata alá, hogy felvehessük vele a kapcsolatot! Két év múlva, a 30. Garabonciás Napok keretében, szeretnénk, ha egy helyen találkozhatna az addigra mögöttünk álló 30 év! A Garabonciás Napok, LEGENDA és HAGYOMÁNY - írják a szervezők a facebookon. 

Aki valaha jelölt volt, ugye segít nekik?

További programok »

Itthon

Műterem a célegyenesben – Munkácsy is megfestette a Tour de Hongrie-t

A Békéscsabai Jókai Színház két látványos megmozdulással csatlakozott a Tour de Hongrie békéscsabai rajtjához. Az egyik helyszínen, a Bajza utca sarkán egy különleges, korhű „Munkácsy-műterem” elevenedett meg, ahol Munkácsy Mihály és felesége, Cecile alakja figyelte a mezőnyt, miközben a festő a verseny ihlette alkotáson dolgozott.
2026. május 13. 18:38
FEL