A 95. percben veszített két pontot az Előre Kozármislenyben

2024. július 28. 21:18 | Kovács Dávid

A hajrában vezetést szerzett, azonban mégis döntetlennel rajtolt a Békéscsaba 1912 Előre a labdarúgó NB II-ben. Csató Sándor együttese a 95. percben kapott gólt, így nem tudott győzelemmel visszatérni a másodosztályba.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–1 (0–0)
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 650 néző. Vezette: Bana Gergely (Kovács Gábor, Sinkovicz Dániel)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Schuszter (Beke, 88.), Vajda R., Horváth D., Turi – Nagy E., Kozics – Pesti (Kócs-Washburn, a szünetben), Major S. (Horváth P., 67.), Kirchner – Daru (Barkóczi, 80.). Vezetőedző: Pinezits Máté
BÉKÉSCSABA: Póser – Kuzma, Kovács G. (Hodonicki, 88.), Csató – Kővári R. (Maronyay, 75.), Szabó B., Tóth M., Mikló – Kóródi (Pintér N., 67.) – Zádori (Vólent, 75.), Czékus (Sármány, 67.). Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerzők: Kirchner (90+5.), ill. Pintér N. (87.)

A Kozármisleny bravúrosan teljesített az előző szezonban és az 5. helyen zárt, míg a Békéscsaba ugyan az osztályozón elbukott a Tatabányával szemben, de végül a Szombathelyi Haladás kizárása és a jó bajnoki szereplés miatt a szövetség felkérte a másodosztályú szereplésre, így egy év szünet után visszatérhetett az NB II-be. Csató Sándor csapatában nagy változások zajlottak, azonban az első tétmérkőzésen hét olyan játékos volt a kezdőben, aki tavasszal is ott volt a lilák keretében.

Kiegyenlített csatával indult a mérkőzés, egyik csapat sem tudott a másik fölé nőni. A csabaiak első lehetősége a 8. percben adódott: Kóródi Nándor labdaszerzése után indította Czékust, aki ígéretes helyzetből nem találta el a kaput. Pár minutummal később ismét vendég labdaszerzés után alakult ki helyzet: Czékus Ádám lopott labdát, azonban 16 méteres lövése végül Vajda lábáról szögletre pattant, aki így javította hibáját. Az első kaput eltaláló próbálkozás is a Csabáé volt: Zádori Krisztián fejese azonban nem okozott gondot Lékainak a 24. percben. A félidő folytatásában már kevesebb eseményt lehetett feljegyezni, így a csapatok gólnélküli állással mentek a szünetre.

A pihenő után a Kozármisleny veszélyeztetett először: Daru Bence lövése nem sokkal kerülte el Póser kapuját. Ezt követően a hazaiak próbáltak mezőnyfölényt kialakítani, de ez csak szögletekben mutatkozott meg. A 64. percben Kóródi Nándor került helyzetbe külsővel a rövid sarkot célozta meg, Lékai azonban résen volt. Négy perccel később egy bal oldali beadás után a hosszú oldalon Kuzma Hunor jutott lövési lehetőséghez, a hazai hálóőr ezúttal lábbal hárított. Mindkét csapat frissített, ez a vendégeknek sikerült jobban: a 87. percben egy szöglet után átkerült a labda a hosszúra, Szabó ívelte vissza, majd Pintér Norbert pedig közelről áttuszkolta a labdát a gólvonalon (0–1). A győzelmet azonban így sem sikerült megtartani: a házigazda kapott vitatható szabadrúgást a hosszabbítás utolsó pillanataiban, Kirchner Krisztián pedig a hosszú sarokba lőtt, talán Póser bravúrral háríthatott volna, de ez nem sikerült, másra pedig már nem is maradt idő (1–1).

A mérkőzés képe alapján igazságosnak mondható a döntetlen, de a hajrában a Békéscsaba nagyon közel volt a győzelemhez, de nyernie mégsem sikerült. Csató Sándor együttese első hazai mérkőzését augusztus 4-én az Ajka ellen játssza majd.