A városvezető kiemelte, hogy számára is furcsa és nyugtalanító volt az a kialakult helyzet, hogy az utánpótlás korú labdarúgók edzése közben fegyverdurrogástól volt hangos a sporttelep, de mint mondta, a gyerekek soha nem voltak veszélyben, hiszen a hatósági szabályoknak megfelelően működik a lőtér. A polgármester egy igazságügyi szakértői véleményt is felolvasott a lőtér állapotáról.
– A lőtér infrastruktúrája messzemenőleg elavult, rendívül rossz állapotú, amelynek felújítása 150-200 millió forintjába kerülne a városnak, azonban ekkora forrással az önkormányzat nem rendelkezik. A városvezetés ezért kérelemmel fordult a Honvédelmi Minisztériumhoz, hogy a lőtér rendbetételére biztosítson keretösszeget, erre azonban nemleges választ kapott – tette hozzá a polgármester.
Az önkormányzat szerette volna felújítani a lőteret, de saját forrással nem rendelkezik erre a célra, és jelen állás szerint kormányzati támogatásra sem lehet számítani. Így született meg az a közgyűlési döntés, mely szerint a lőtér január 1-jétől az utánpótlás futball klubhoz kerül. Ennek a célja, hogy a lőtér elbontásra kerüljön és a klub a saját forrásaiból további fejlesztéseket hajtson végre az érintett területen.
A Békés megyei Vadászszövetség mellett kettő lövészklub is használja a kérdéses területet. A kluboknak így adott a feladat, hogy az év végéig megtalálják a számukra legmegfelelőbb új helyszínt; ebben az önkormányzat is segít majd – hangsúlyozta Szarvas Péter.