Megerősítették a templom tetőszerkezetét, korszerűsítették a fedést, megakadályozták a falak vizesedését. Megújították a villamos hálózatot, restaurálták a padokat, amelyek egy része fűthetővé vált, és fejlesztették a harang vezérlését is. A templom előtt lebontották az utcafronti kerítést, ott parkosítottak, sétányt alakítottak ki padokkal.
Felújították és átalakították a gyülekezeti házat, amely hideg időszakban otthont ad az istentiszteleteknek. Energetikailag korszerűsítették a parókiát, ahol amerikai konyhás nappalit, több hálószobát és fürdőszobát alakítottak ki.
Az összegből a templom előcsarnokában - amely egykor a magtárnak is helyet adott - kiállítóteret alakítottak ki, ahol tablókon keresztül megismerhető a templom története és az, hogy az országnak két miniszterelnököt adó Tisza család milyen jelentős szerepet töltött be az egyházközség életében. A felújítási munkák 2020-tól 2022-ig zajlottak.
Geszt első temploma még az Árpád-korban épült, a hagyomány szerint fából ácsolt egyházat a tatárok gyújtották fel. 1401-ben említették először a geszti Szent Miklós templomot, amely a 16. század közepétől a református hitre áttért lakosságot is kiszolgálta. A 30 méter magas harangtorony a korábban fából készült helyett 1775-76-ban épült, erre az engedélyt özvegy Tisza Lászlóné közvetlenül Mária Terézia királynőtől kapta.
Az istenháza mai, végleges formáját 1826-ban nyerte el.
Forrás: MTI