Az 1965-ben Gyuláról induló emlékverseny kereken hatvan évvel később visszatérhetett bölcsőjébe. Most 26 ifjú jelentkező érkezett, hogy bemutassa és megmérettesse saját kutatását, annak eredményeit.
A versenyen az egyik gyulai gyógyszertár gyógyszerésze másodszor képviseltette magát, méghozzá egy egyszerűnek tűnő, de annál jelentősebb témával.
– A sebkezelés az a közforgalmú gyógyszertárakban is mindennaposan megjelenő probléma, a betegek nagyon sokszor fordulnak hozzánk segítségért. Leginkább a modern kötszereket szeretném az előadásomban megismertetni, mert elengedhetetlen, hogy mi, szakemberek minél jobban megismerjük és bátran tudjuk ajánlani a patikákban ezeket – fejtette ki Vékony Zsuzsa fiatal gyógyszerész. Hozzátette: hatalmas lehetőségnek tartja a versenyt, hiszen ezáltal is bővülhet a jövő szakembereinek látóköre és tudása.
Fotó: Kintner Nikolett /behir.hu
A versenyelőadások 15 percesek, amelyeket 5 perces vita követ, majd a bíráló bizottság szigorú megszabott szabályredszer szerint pontoz. Az ítészek elnöke, Prof.Dr. Bácskay Ildikó dékán kiemelte, hogy a fórum nemcsak megmérettetés, hanem lehetőség is.
– Alapvetően mindenki nyertes, aki itt van és előad. A zsűri elnökeként próbálok arra ügyelni, hogy ez egy jó hangulatú és ne egy feszült verseny legyen, hogy sokkal inkább a tartalomra koncentráljunk, semmint arra az élményre, hogy ez egy versenyhelyzet. Bár sok esetben azt tapasztalom, hogy ez hozza ki a versenyzőkből igazából a legnagyobb teljesítményt – fogalmazott a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának dékánja.
Az emlékverseny szervezéséért felelős dr. Szabó Erika hangsúlyozta a 60 éves hagyomány megtartásának fontosságát, tovabbá annak folyamatos újítását és továbbvitelét.
Fotó: Kintner Nikolett /behir.hu
– A hagyományokat megőrizve szeretnénk megújítani ezt a versenyt, a fiatalok felé fordulni és olyan programokat szervezni a számukra, amelyek őrzik a hagyományokat, visszatekintenek a múltba, azonban a jövőbe mutatnak. A gyógyszerkutatás, gyógyszerfejlesztés innovatív terület, és itt nagyon-nagyon gyorsan fejlődnek a dolgok, úgyhogy ezt szem előtt kell tartanunk – emelte ki a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság Békés Vármegyei Szevrezetének elnöke.
A legsikeresebb ötlet és előadás egy Rozsnyay emlékplakettet és pénzjutalmat kap, a második és harmadik helyezett pedig tárgy- és pénzjutalomban részesül. A verseny vasárnap délután zárul le.