4,6 milliárd forinttal segíti a kormányhivatal az álláskereső fiatalokat

2024. augusztus 30. 07:26 | behir.hu

A projekt célja, hogy személyre szabott, komplex szolgáltatásokkal és támogatásokkal segítse a 15-29 év közötti nem tanuló, nem dolgozó fiatalok elhelyezkedését, munkatapasztalat-szerzését, tanulását.

A Békés Vármegyei Kormányhivatal a GINOP_Plusz-4.1.1-23-2023-00001 Ifjúsági Garancia Plusz program keretében 4,686 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós forrásból 1 874 fiatal munkaerőpiaci helyzetének javítását segíti. A kiemelt Pillér projekt az Európai Szociális Alap Plusz társfinanszírozásával, a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében valósul meg 2023. október 1. - 2027. augusztus 31. között.

A stratégiai jelentőségű kiemelt Pillér projekt, mely a gazdaság bővüléséhez, a Békés vármegyei foglalkoztatottak számának növekedéséhez a fiatalok motiválásával, munkaerőpiacra történő bevonásával járul hozzá, a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg.

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat a továbbiakban is garanciát vállal arra, hogy egyéni segítséget nyújt és ajánlatot ad az elhelyezkedéshez minden olyan 15-29 éves fiatalnak, aki nem tanul és nem is dolgozik. Az elmúlt években hazai és uniós szinten is jelentkező, a 30 év alattiak munkanélküliségi és inaktivitási adataiban tapasztalt kedvező folyamatok ellenére, vannak veszélyeztetett, hátrányos helyzetű csoportok, amelyeket a korábbiaknál szélesebb eszköztárral, komplex és célzott módszerekkel szükséges segíteni.

2024. április 15-től a munkaadók fix 4 vagy fix 6 havi bértámogatást kérelmezhetnek a program célcsoportjába tartozó fiatalok foglalkoztatásához. Az álláskereső fiatalok pedig lakhatási, vagy utazási támogatást, és a fiatalok piacképes végzettségének megszerzését elősegítő álláskeresést ösztönző juttatást is kérelmezhetnek.

Forrás: Békés Vármegyei Kormányhivatal

További programok »

Gazdaság

Nem csak kopogtatni érdemes – országos dinnyeellenőrzést indít az NKFH

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) és a szakmai irányítása alatt álló kormányhivatalok idén is országos ellenőrzéseket végeznek a görögdinnye forgalmazóknál, kiemelt figyelmet fordítva a termékek származására, jelölésére és minőségére. A tavalyi ellenőrzések során több mint 19 millió forint bírságot szabtak ki a szakemberek, amely jól mutatja, hogy továbbra is szükség van a hatósági jelenlétre.
11:07
FEL