A Stark Adolf Kertbarát Kör tagjainak és a Békéscsabai Hagyományőrző Kulturális Kör eseményén beszédekkel idézték fel a szőlész-borász emlékét. Az eseményen a résztvevők meghallgathatták Bagdi László erre az alkalomra íródott verét is, „Csabagyöngye (Stark Adolf Emlékének)” című versét.
– Úgy gondoltuk, hogy ez az év tulajdonképpen szólhatna Stark Adolfról is, hiszen éppen száz éve annak, hogy a Csabagyöngye szőlő nemesítése megtörtént. Az ünnepségsorozat első része, ahol vagyunk, hiszen folytatódni fog. Az agrárminésztérium támogatását elnyerte a Hagyományőrző Kulturális Kör, ennek eredményeképp egy emléktáblát avatunk és emlékülést tartunk majd – mondta a Hagyományőrző Kulturális Kör elnöke, Mácsai Sándor.
– Itt ebben a nagy faluban, nagyon sok jeles ember nevelkedett fel. Olyan nem született, aki Csabának és a hazának világhírnevet szerzett, de élt itt és dolgozott nagyon aktívan egy ember, akit Stark Adolfnak hívnak, aki a Csabagyöngye nemesítésével egész Magyarországnak világhírnevet szerzett – fogalmazott dr. Sicz György kertészmérnök, majd kifejtette, hogy a csabaiaknak erkölcsi és lelkiismereti kötelessége, hogy emlékezzenek rá.