Zacher Gábor: Nincs negatív hatása egy doboz energiaitalnak

2019. július 22. 07:14 | behir.hu

A toxikológus szerint egy doboz energiaitalnak nincs negatív hatása, ezért nem látja értelmét a "riogatásnak".

Az orvos vasárnap az M1 aktuális csatornán azt mondta: egy doboz energiaitalnak körülbelül ugyanannyi a koffeintartalma, mint egy adag kávénak.

Rendszeres fogyasztás mellett azonban a 14 évesnél fiatalabbaknál magas vérnyomás és szívelégtelenség alakulhat ki - hívta fel a figyelmet. Riogatás és tiltás helyett azonban inkább beszélni kellene nekik arról, hogy a rendszeres energiaital-fogyasztásnak milyen hatásai lehetnek - közölte.

 

Forrás: MTI

 

További programok »

Itthon

Ezúttal a 3 és 77 éves köztiek gitároztak a kéken megvilágított Csabagyöngyében

A Ragyogjon kékben! egy amerikai kezdeményezés, amely az autizmussal élő társainkra hívja fel a figyelmet. A nemzetközi akció keretében április 2-án, az autizmus világnapján a világ számos nagyvárosában egy-egy szimbolikus középületet kék fénnyel világítanak meg. Ebből az alkalomból, Békéscsabán idén is közel 80 gitáros adott közös koncertet a Csabagyöngyében.
2026. április 2. 20:21
FEL