A Békés Megyei Főügyészség tájékoztatása szerint a nő 2020. március 12-én délután részegen hívta a segélyhívót és valótlan bejelentést tett arról, hogy őt a medgyesegyházi lakásában tartózkodó volt barátja le akarta szúrni. Még ugyanezen napon a nő ismét bejelentést tett a segélyhívó számon, ekkor már arról beszélt, hogy a barátja fogva tartja őt és nem engedi ki a házból. A rendőrök a bejelentések után megállapították, hogy nem történt ilyesmi, a nő hamisan vádaskodott.
A terhelt 2020. július 14-én, a késő esti órákban újra részegen hívta a segélyhívót: ekkor azt állította, hogy hosszabb távolléte után a saját házából kizárta őt az élettársa, a kulcsokat pedig elvette és elvitte. A bejelentésről ebben az esetben is kiderült, hogy hazugság. Még ugyanezen a napon újabb hívás érkezett a rendőrségre: a nő azt állította, hogy volt barátja – aki nem azonos a jelenlegi élettársával – a lakásban szétdobálta a dolgait és több pár cipőjét elvitte. Az intézkedő rendőrök a megjelölt tárgyakat megtalálták a lakásban, lopás nem történt, így a terhelt a volt barátját hamisan vádolta meg lopás vétsége elkövetésével. Ugyanezen éjszaka a terhelt ismét telefonált; ekkor azt állította, hogy ismeretlen személy – magánlaksértést elkövetve – bement a lakásába és szétdobálta a dolgait. A rövid időn belül harmadik alkalommal a vádlott lakására érkező rendőrjárőr tagjai megállapították, hogy a korábbi bejelentésekhez képest a házban nem történt változás, a terhelt sérelmére sem bűncselekményt, sem szabálysértést nem követtek el.
2020. augusztus 2-án délután a nő azzal hívta fel a segélyhívót, hogy a testvére egy karddal megtámadta őt a házában, illetve azzal fenyegette meg, hogy fejbe vágja őt a fegyverrel. Mint kiderült, ez a történet is csak kitaláció volt. 2020. december 25-én, a hajnali órákban a terhelt telefonon a segélyhívást fogadó operátornak, majd a hívás eredményeként a lakására érkező és intézkedést végző rendőröknek azt állította, hogy a lakásán korábban két ismeretlen kétegyházi személy megerőszakolta őt. A nőt rendőri kísérettel kórházba szállították, ahol megállapították, hogy a terhelt sérelmére bűncselekményt nem követtek el.
A járási ügyészség mértékes indítványt is tartalmazó vádiratában arra tett indítványt, hogy a bíróság a cselekmények elkövetését beismerő terheltet próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélje és a próbaidő tartamára rendelje el pártfogó felügyeletét.