Vízilabda: Hármas győzelem az országos utánpótlás-bajnoki fordulóban

2021. október 18. 08:44 | behir.hu

A negyedik fordulóval folytatódott az országos utánpótlás-bajnokság, amelynek során a csabai klub a Váci VSE trióját fogadta hazai környezetben, a békéscsabai Árpád fürdőben. Szép napot zártak Ajtai Miklós és Fodor Ádám alakulatai, ugyanis valamennyi gárda magabiztos győzelemmel zárta a vasárnapot.

Swietelsky-Békéscsaba–Váci VSE 18–13 (3–4, 4–3, 6–2, 5–4)

Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Pölös Gábor, Tóth Sándor. Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 5 (1), Dobos 2, Bozgán, Vozár B. 5 (2), Kvasz 1, Csatári 2. Cs.: Sipos 1, Gémesi 1, Fodor Zs., Kis S., Osgyán, Károlyi, Pálenkás 1. Edző: Ajtai Miklós. Vác: Radócz – Pálfai 2 (1), Gion 3, Cserni, Ilyés 3 (2), Horváth L., Mester Cs. 1. Cs.: Süle, Hégely, Nyerges M., Záhorszki, Imreh 2, Tóth Sz. 2, Zahorecz. Edző: Csák Marcell. Gól emberelőnyből: 12/3, ill. 9/5. Büntetők: 3/3, ill. 3/3. Kiállítás cserével: Lukácsi M., Osgyán. Kipontozódott: Pálfai.

A második negyed első harmadáig örülhettek a vendégek, ugyanis ekkor még 3–6-ot mutatott az eredményjelző - írja a csabapolo.hu. Ezt követően megemberelte magát a csabai csapat, a harmadik negyed első harmadában már át is vette a vezetést, amit a meccs végéig már ki sem adott a kezéből. Sőt, akadt olyan periódus, amikor hétre növelte előnyét a hazai alakulat.

Ajtai Miklós: – Néhány nappal ezelőtt még volt egy félelmem, hogy nem jön össze a kilenc pont, főleg a két idősebb korosztály esetében. Mégpedig azért, mert az eltelt két hétben nagyon sok volt a beteg a csapatokból. Ám végül minden pozitív lett. Pedig az ifjúsági csapatunk nehezen lendült bele, ami miatt a félidőben még idegeskedtem. Ám az időkérés segített, rend lett a fejekben, és végül viszont láttam sok mindent az elmúlt hetek munkájából. Különösen a két gólhányónk, Lukácsi Marcell és Vozár Bálint jeleskedett ezen a találkozón, de az egész csapat dicsérhető küzdőszelleméért.

További eredmények. Ifjúságiak: PannErgy Miskolc–Oázis SC Budapest 11–4. Aqua SE Nyíregyháza–Szegedi Vízipóló SE II. 11–10. Budafóka SE Budapest–Sportliget SE Budapest 22–8. Ceglédi VSE–Hódmezővásárhelyi VSC 20–6.

Az állás négy forduló után: 1. PannErgy Miskolc 12, 2. Budafóka SE Budapest 12, 3. Oázis SC Budapest 9, 4. Ceglédi VSE 9, 5. Swietelsky-Békéscsaba 6, 6. Hódmezővásárhelyi VSC 3, 7. Sportliget SE Budapest 3, 8. Aqua SE Nyíregyháza 3, 9. Váci VSE 2, 10. Szegedi Vízipóló SE II. 1. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol.)

Swietelsky-Békéscsaba–Váci VSE 22–12 (4–3, 6–4, 6–2, 6–3)

Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Tóth Sándor, Szabó Xénia. Békéscsaba: Korcsok P. – Kiss Z. 1, Hajdu A. 3, Bozgán 5, Kvasz, Fodor Zs. 4 (1), Kiss-Schusztek 2. Cs.: Budai, Gémesi 1, Szanyi 3, Sajtos, Freiberger 1, Pálenkás 2 (1), Lisztes. Edző: Ajtai Miklós. Vác: Felföldi – Zahorecz, Angyal Sz., Nyerges M. 3, Záhorszki 1, Imreh 1, Tóth Sz. 5. Cs.: Gál, Papp, Hégely, Nyerges D. 1, Pereházy, Danics, Bertalan 1. Edző: Csák Marcell, Pereházy Gábor. Gól emberelőnyből: 15/7, ill. 16/8. Büntetők: 3/2, ill. 1/0. Kiállítás cserével: Kiss-Schusztek, ill. Gál, Hégely. Kipontozódott: Kvasz, Kiss Z., ill. Zahorecz, Nyerges D., Angyal Sz.

Csak öt percig örülhettek a vendégek, ugyanis az első két gól még az ő nevükhöz fűződik, ám ezt követően átvette a találkozó irányítását és a vezetést a Békéscsaba. Az első félidőben még fel-felzárkóztak, de a térfélcsere után már nem maradt esélyük a győzelemre. Külön érdekesség, hogy a hazai csapatból majdnem mindenki eredményesnek bizonyult.

Ajtai Miklós: – A kapott gólok száma kicsit soknak tűnik, de az is tény, sok olyan játékos kapott ma nagyobb szerepet, aki máskor inkább a kispadon foglal helyet. Külön öröm, hogy Kiss-Schusztek Dávid visszatért, és kiemelném még a balkezeseinket, Gémesi Ádámot, Freiberger Istvánt, Fodor Zsombort. Pálenkás Zoltán ugyan nem balkezes, de ezen a napon ő is remekelt. A csapat legnagyobb hányada tüzes volt, hajtott, láttam az akarást rajtuk, szép gólokat lőttek, egyszóval nagy volt a játékkedv.

További eredmények. Serdülők: PannErgy Miskolc–Oázis SC Budapest 18–11. Aqua SE Nyíregyháza–Szegedi Vízipóló SE II. 10–13. Ceglédi VSE–Hódmezővásárhelyi VSC 16–8. Budafóka SE Budapest–Sportliget SE Budapest 12–14.

Az állás négy forduló után: 1. PannErgy Miskolc 12, 2. Ceglédi VSE 12, 3. Oázis SC Budapest 9, 4. Budafóka SE Budapest 6, 5. Swietelsky-Békéscsaba 6, 6. Szegedi Vízipóló SE II. 6, 7. Sportliget SE Budapest 6, 8. Hódmezővásárhelyi VSC 3, 9. Aqua SE Nyíregyháza 0, 10. Váci VSE 0. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol.)

Swietelsky-Békéscsaba–Váci VSE 26–14 (6–2, 4–7, 7–3, 9–2)

Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 Keleti csoport, Békéscsaba. V.: Szabó Xénia, Pölös Gábor. Békéscsaba: Beregszászi – Pallag 2, Pojendán 2 (1), Pónya O. 1, Komlódi 7 (1), Szalai 3 (1), Bujdosó 6. Cs.: Pribojszki (kapus), Zimbran 1, Korcsok N. 2 (1), Kovács B., Rácz 1, Bazsó, Szathmáry Zs. 1. Edző: Fodor Ádám. Vác: Magyar – Pádár, Bertalan 5, Angyal Sz. 3, Danics 3, Nyerges D. 1, Pereházy 1. Cs.: Angyal Zs., Pereházy Zs., Mészáros, Mester B. 1. Edző: Csák Marcell, Pereházy Gábor. Gól emberelőnyből: 7/4, ill. 9/4. Büntetők: 6/4, ill. 0/0. Kiállítás cserével: Angyal Sz., Pereházi Z. Kipontozódott: Rácz, ill. Nyerges.

A házigazda az első perctől kezdve egyenletesen elhúzott ellenfelétől, volt időszak, amikor négy góllal is vezetett. Ám a harmadik negyed elején kiegyenlítettek a Duna-partiak, de nem sokáig örülhettek, mert rákapcsolt a csabai gárda, és végül magabiztos győzelmet aratott.

Fodor Ádám: – Rég nem látott hármas sikerrel zártuk a napot, nem is emlékszem arra, mikor sikerült hasonló mérleget produkálnunk idehaza. Ami pedig a gyermek korosztályúakat illeti: alapjáraton is sokat forgatom a csapatot, idén még egyszer sem álltunk ki ugyanazzal a kezdő gárdával. A mérkőzés első felében kicsit pontatlanok voltunk, a védekezésben nem koncentráltunk eléggé. A meccs második részében feljavult a hátsó alakzat teljesítménye, ettől elöl is magabiztosabbá vált a csapat. A három pont, a sok lőtt gól nagyon jó, de azzal elégedetlen vagyok, hogy tizennégyet kaptunk. El is mondtam a gyerekeknek, hogy az erősebb gárdák ellen majd a védekezés dönt, nem annyira a támadások.

További eredmények. Gyermek korosztály: Aqua SE Nyíregyháza–Szegedi Vízipóló SE II. 17–5. PannErgy Miskolc–Oázis SC Budapest 9–6. Budafóka SE Budapest–Sportliget SE Budapest 15–12. Ceglédi VSE–Hódmezővásárhelyi VSC 28–2.

Az állás négy forduló után: 1. Ceglédi VSE 12, 2. PannErgy Miskolc 12, 3. Swietelsky-Békéscsaba 12, 4. Aqua SE Nyíregyháza 9, 5. Oázis SC Budapest 6, 6. Váci VSE 6, 7. Budafóka SE Budapest 3, 8. Sportliget SE Budapest 0, 9. Szegedi Vízipóló SE 0, 10. Hódmezővásárhelyi VSC 0. (Azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol.)