Visszakerült Romániába a Békés megyében elfogott öt határsértő

2017. október 1. 17:13 | behir.hu

A hatályos visszafogadási egyezmény alapján a magyar rendőrség átadta őket a román hatóságnak – tájékoztatott a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság.

Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, öt határsértőt fogtak el a rendőrök október 1-jén, 2 óra körül a Battonya és Dombegyház közötti úton. A magukat iráni, illetve iraki állampolgárnak valló külföldiek Romániából illegálisan érkeztek Magyarországra és személyazonosságukat nem tudták hitelt érdemlően igazolni. A Battonya Határrendészeti Kirendeltségen megtörtént a meghallgatásuk, majd a rendőrök október 1-jén, 14 órakor átadták őket a román hatóság képviselőinek.

 

Forrás: police.hu

További programok »

Itthon

Lépj be Mátyás király udvarába – középkori családi nap az MCC-ben

Középkori hangulat, történelmi előadások és interaktív programok várták az érdeklődőket az MCC békéscsabai családi napján. Az idei rendezvényt Mátyás király udvara köré építették, így a látogatók egy délután erejéig a reneszánsz kor világába csöppenhettek vissza.
2026. június 27. 18:20
FEL